Kaarel Kiiver tegi meistrivõistlustel koondislastele silmad ette

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. nov. 2022, 21:31
image_pdfimage_print

Täna avati Eesti meistrivõistlustega Lääne-Virumaal Väike-Maarjas neljast etapist koosnev sisesõudmise sari, mis tõi kokku üle saja harrastaja Eesti eri paigust. Suurüllatuse valmistas U23 klassis võistelnud Kaarel Kiiver, edestades aegade võrdluses koondise tasemel tegijaidki.

Võisteldi pikkadel distantsidel: veteranid, täiskasvanud ja A- (17-18aastased) ja B-klassi (15-16aastased) noored võtsid mõõtu 6000, C-klassi (13-14aastased) tegijad ning parasõudjad 3000 meetri distantsil. Eelsõite kavas ei olnud, paremusjärjestus selgitati ühe etteaste aegade põhjal.

Meestest näitas 19.11,1ga päeva parimat aega alla 23aastaste seas pingutanud Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindaja Kaarel Kiiver, tehes silmad ette A-koondise ridadesse kuuluvatele meestelegi. Noorte meeste seas finišeeris teisena 19.47,8 kirja saanud Leo Muiste (Viljandi SK), kolmandana lõpetas võitja klubikaaslane Mark Theodor Jalakas (20.11,5).

Päeva parima aja sõitis Kaarel Kiiver (FOTO: Heigo Tiidemaa)

Kuidas hindab võidumees oma etteastet?

„Kõik testid näitasid, et olen selliseks ajaks võimeline: panin minema kindla plaaniga hoida 500 meetri keskmise tempo minuti ja 36 sekundi peal,“ rääkis mullu samal jõuproovil saavutatud isiklikku tippaega täpselt 25 sekundiga edestanud tartlane.

Ligemale kahe meetri pikkune ja enam kui 105 kilogrammi kaaluv endisest korvpallurist võhmamees tuli enda sõnutsi sõudmise juurde alles 2019. aastal.

„Isa soovitusel võtsin aerud kätte ja sain esimestelt treeneritelt Kaisa Pajusalult ja Nikita Konstantinovilt juhtnöörid vee peal tegutsemiseks,“ rääkis sõudja, keda praegu juhendavad Priit Purge ja Heigo Tiidemaa.

Meestest võitis 3,7 sekundiga isiklikku tippmarki parandanud, 19.27 kirja saanud Johann Poolak (Pärnu SK Kalev), edestades klubikaaslast Sten-Erik Andersoni (19.34,7) ja koondise neljapaadi liiget Mikhail Kushteyni (19.55,6).

„Poolel distantsil oli Anderson vaid meetri kaugusel ja ma kannatasin ikka korralikult,“ rääkis Poolak, kel oli väga hea meel, et noored oma sõidus  kõrget taset näitasid.

„Kiiverile tuleb au anda, sest vanematele meestele silmad ette teha, ja veel väga viisaka ajaga …,“ tunnustas neljapaadi liige, kelle arvates koputab tartlane nii jätkates A-koondise uksele.

Õrnema sugupoole konkurentsis näitas päeva parimat aega – 22.47,8 – alla 23aastaste seas võistelnud viljandlanna Doris Meinbek.

Jõuproovi finišiprotokolliga saab tutvuda siin. Järgmisena on sõudesarjas kavas 17. detsembril suvepealinnas peetavad Pärnumaa lahtised meistrivõistlused.

Kõik esikolmikud

6000 meetrit

N30+: 1. Annika Deedin, 23.41,4, 2. Merli Beilmann, 25.50,9.
N40+: 1. Margit Vaarma, 24.10,5, kaitsevägi, 2. Maris Moorits, Pärnu SK Kalev, 25.59,2, 3. Maia Looskari, 26.10,8.
N50+: 1. Malle Lüdimois, Viljandi SK, 24.37,8, 2. Katri Aron, Pärnu SK, 27.16,8.
N60+: 1. Ira Münter, 27.16,2.
M30+: 1. Joosep Laos, Pärnu SK Kalev, 20.22,8, 2. Risto Uustal, TÜASK, 20.25,5, 3. Robert Jürimaa, Viljandi SK, 21.12,3.
M40+: 1. Priit Tammeraid, Tallinna SK, 20.26,5, 2. Indrek Tamm, Sõudespinning.ee, 21.56,7, 3. Rünno Moorits, Pärnu SK Kalev, 22.01,5.
Tüdrukute B-klass (15-16aastased): 1. Bärbel Rõõm, Pärnu SK, 24.40,5, 2.-3. Lisete Mänd, Pärnu SK, 24.50,7, 2.-3. Iris Udu, Viljandi SK, 24.50,7.
Poiste B-klass: 1. Marcus Viks, Pärnu SK, 21.51,4, 2. Jander Peterson, SAK Tartu, 22.09,7, 3. Tauno Tamm, SAK Tartu, 22.10,1.
Poiste A-klass (17-18aastased): 1. Werner Jõgeva, Pärnu SK, 20.56,6, 2. Jaan Tammeraid, Tallinna SK, 21.17,4, 3. Aleksander Jalakas, TÜASK, 21.17,8.
Tüdrukute A-klass: 1. Gerli Endrekson, Viljandi SK, 23.10,9, 2. Marta Vaimand, Pärnu SK, 25.50,2, 3. Berit Alttoa, Pärnu spordikool, 25.52,6.
U23 naised (Alla 23aastased): 1. Doris Meinbek, Viljandi SK, 22.47,8, 2. Rachel Kõllo, SAK Tartu, 23.27,9, 3. Liisa-Marie Lääne, Tallinna SK, 23.59,6.
Naiste kergekaal: 1. Mirjam Mõttus, Tallinna SK, 25.54,9.
U23 mehed: 1. Kaarel Kiiver, TÜASK, 19.11,1, 2. Leo Muiste, Viljandi SK, 19.47,8, 3. Mark Theodor Jalakas, TÜASK, 20.11,5.
Meeste kergekaal: 1. Elar Loot, SAK Tartu, 20.15,4, 2. Ander Koppel, Pärnu SK Kalev, 20.32,6, 3. Mikhail Netšajev, Narva SK Energia, 20.58,9.
Mehed: 1. Johann Poolak, Pärnu SK Kalev, 19.27, 2. Sten-Erik Anderson, Pärnu SK Kalev, 19.34,7, 3. Mikhail Kushteyn, Narva SK Energia, 19.55,6.

3000 meetrit

Parasõudjad naised (PR1+PR2+PR3): 1. Birgit Näppi, Pärnu SK, 14.04,1, 2. Marit Ojamaa, Pärnu SK, 17.04,1.
Parasõudjad mehed (PR1+PR2): 1. Randel Peerna, Pärnu SK, 14.18,7.
Parasõudjad mehed (PR3): 1. Ergo Mets, kaitsevägi, 11.17,5, 2. Ivar Merila, Pärnu SK, 13.03,3.
Tüdrukute C-klass (13-14aastased): 1. Meribel Tamla, Viljandi SK, 12.18,7, 2. Meribel Pau, Tallinna SK, 12.40,1, 3. Pauliina Mäehunt, Pärnu SK, 12.46,6.
Poiste C-klass: 1. Riko Raimond Kubja, SAK Tartu, 11.15,3, 2. Markus Vassiljev, TÜASK, 11.36,9, 3. Rasmus Roslender, Viljandi SK, 11.41,9.