Kaheksapaadid tõmbasid Tartus hooajale joone alla

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. okt. 2017, 23:06

Laupäeval, 21. oktoobril võeti Tartus toimunud kaheksapaatide sügisregatiga kokku tänavune sõudehooaeg. Meeste arvestuses kuulus võit erinevate klubide ühendpaatkonnale, naiste rivaliteedis rändas võidutrofee Pärnusse.

Käänulisele ja kitsale Emajõele märgitud 5600 meetri distants pani proovile nii sõudjate vastupidavuse kui ka roolimeeste tehnilised oskused. Meestest ei leidunud vastast Pärnu Kalevi, Viljandi ning Tallinna ühendatud jõududele, kelle seast muuhulgas leidis ka hiljuti USAst MM-pronksiga naasnud Kaur Kuslapi, Kaspar Taimsoo ja Allar Raja. Lisaks kuulusid 16 minuti ja 4 sekundiga raja läbinud okteti koosseisu Johann Poolak, Marko Laius, Jüri-Mikk Udam, Rain Harjus ja roolija Siim Schvede. Võitjaile järgnesid Pärnu sõudeklubi esindus 16.20ga ning 17.05ga finišeerunud Viljandi sõudeklubi meeskond. Ühtekokku osales võistlusel seitse kaheksapaati.


Võidukas meeste kaheksapaat. Esiplaanil Kaspar Taimsoo ja Allar Raja. Foto erakogust

Võidukasse Pärnu sõudeklubi naiste paati kuulusid Celia Vaiksaar, Liisa Aunapuu, Annabel Aron, Kristel Lusikas, Mona Küüts, Nora Küüts, Liisu Mitt, Greta Jaanson ja roolija Tea Miilberg (18.49). Teise ja kolmanda poodiumikoha hõivasid Pärnu Kalev (19.04) ja Viljandi sõudeklubi (19.55).

Programmis oli oma osa veteranidelgi, kes võtsid mõõtu 3000 meetrisel võistlusmaal. Naiste arvestuses kuulusid kaks kirkaimat medalit lätlannadele. SAK Tartu naised finišeerusid kolmandana. Meeste konkurentsis võitis SAK Tartu teise Tartu paatkonna ees. Kolmandaks platseerus pärnakate kahe sõudeklubi ühendus. Võitjameeskonnas sõudsid Lauri Pind, Enn Pehk, Kristjan Kõrgesaar, Gunnar Kokka, Argo Normak, Tanel Kliiman, Urmas Hein, Indrek Salk ja roolijana tegutses Janika Tähnas.