Kaheksapaadid võtsid kokku tänavuse sõudehooaja

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. okt. 2011, 07:24

Laupäeval jõudis Tartus toimunud kaheksapaatide sügisregatiga lõpule Eesti sõudehooaeg. Jäänud on üksikud rahvusvahelised võistlused, näiteks Armafa Cup, kus plaanivad osaleda nii mõnedki Eesti klubid.

Tulemused; Postimehe galeriiMaria ja Rein Kilgi galerii 

Emajõel rivistusid erineva pikkusega distantside läbimiseks üles nii veteranid, mehed kui ka naised ja seda nii Soomest kui Lätistki. Meeste võistlusel oli kavas 5600 meetrit ja siin kuulus ajaga 16.06,9 kindel esikoht Viljandi Sõudeklubi ning Pärnu Sõudekeskus Kalevi segapaatkonnale koosseisus Rauno Talisoo, Joosep Laos, Martin Neerot, Sten-Erik Anderson, Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Jaan Laos, Alo Kuslap ja roolija Siim Schvede.

20118sgisregatt_F._Sille_Annuk
Võitjapaatkond finišeerub.  Foto: Sille Annuk

Teise koha võitles tulemusega 16.19,1 välja Pärnu Sõudeklubi oktett rivistuses Elar Jaakson, Arnold Sanglepp, Artur Maier, Jüri Jaanson, Sten Villmann, Andrus Sabiin, Tõnu Endrekson, Andrei Jämsä ja roolija Nikita Lunin.

Sügisregati proksine autasu läks resultaadiga 17.06,4 Pärnu Sõudekeskus Kalevile, kelle võistkonnas sõudsid Rait Merisaar, Maanus Leesment, Geir Suursild, Karl Koppel, Tõnis Paara, Carel Kivimaa, Karl Sutt, Martin Laius ning roolimees Ander Koppel.

Nii nagu mullugi, kuulus naiste konkurentsis esikoht Pärnu Sõudekeskus Kalevile, kelle ridadesse kuulusid Andra Meeksa, Hanna Vask, Ulvi Lutoskin, Renata Liene, Marta Jõumees, Gerli Noodapera, Koidu Killing, Kaisa Pajusalu ning roolija Kristiina Tinkus. Järgnes Pärnu Sõudeklubi koosseisus Mirell Põlma, Kristina Rabi, Nele Küüts, Mari Kodasmaa, Keret Einaste, Miina Kask, Anett Kivikas, Anni Rava ja roolija Thea Miilberg. Viljandi Sõudeklubi pronksi andsid panuse Natalija Garankina, Eve Oviir, Karin Neerot, Eelika Naarits, Kärolyn Mäesaar, Erli Mat, Krete Koovit, Gitta Kivilaan ja roolija Christi Oolo.

20118sgisregatt_Luukas_IlvesTaimsoo_ja_Kilk_F._Sille_Annuk
Ilvesele ja Kilgile andis hüva nõu tippsõudja Kaspar Taimsoo. Foto: Sille Annuk

Naisveteranidest oli edukaim SAK Tartu, rivistuses Sille Vaiksaar, Piret Piiroja, Krista Kungla, Tiiu Jüriado, Katre Pind, Sirje Rand, Marju Hein, Piret Silm ja Janika Tähnas. Neile järgnesid Pärnu Sõudeklubi ja Läti koosseisud.

Nii nagu SAK Tartu veterannaised, näitasid oma paremust ka sama klubi meesveteranid. Paatkond koosseisus Jaan Vaiksaar, Enn Pehk, Kristjan Kõrgesaar, Tairo Talvis, Lauri Pind, Indrek Salk, Urmas Hein ja Tanel Kliiman kutsusid roolijaks appi Janika Tähnase ning näitasid üleolekut nii SAK Tartu ja Tallinna Sõudeklubi segavõistkonna, Pärnu Sõudeklubi ja teiste üle.

Kilk ja Luukas Ilves ei saa sõudmiseta

Peale selle, et sügisregatt pakkus põnevaid lahinguid tipptasemel, toimus omanäoline mõõduvõtt sõudeliidu presidendi Rein Kilgi ning mullu esimest korda sõudmist proovinud Eesti Vabariigi presidendi poja Luukas Ilvese vahel. Mehed tõestasid, et peale mõningast harjutamist on akadeemiline sõudmine jõukohane kõigile ja iidset ala võib võtta tõelise rahvaspordina.