Kaheksapaat jäi Moskvas teiseks

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. juuni 2010, 00:00

Eesti kaheksapaat saavutas möödunud nädalavahetusel toimunud 49. suurel Moskva regatil teise koha. 3,3 sekundit kiirem oli Venemaa paatkond ja eestlastest neli sekundit aeglasem oli Venemaa teine koosseis. Võistlusest võttis osa seitse võistkonda.

Eesti okteti koosseisu Moskvas kuulusid Artur Maier, Andrus Sabiin, Alo Kuslap, Kaur Kuslap, Sten-Erik Anderson, Rauno Talisoo, Carel Kivimaa, Tõnis Paara ja roolimees Viktor Trishin.

8+%20Moskva%20regatil%202010%20vaike.jpg
Moskvas poodiumil.    Foto: Jaan Tults

Regatile eelnenud nädala veetis meie kaheksapaat Moskvas treenides ning taaskord tuli harjuda uue kooseisuga, sedastas kaheksapaadi Facebook’i fännilehe koordinaator, Berit Piho.

Jaan Laost asendas Carel Kivimaa ja roolimeest Siim Schvedet võõrustajatelt “laenatud” Viktor Trishin. Hoolimata keelebarjäärist sõudjate ja roolimehe vahel sujus koostöö üllatavalt hästi- nädala lõpuks oskas Trishin sõudjatele käsklusi anda ka juba eesti keeles.
Kui nädala sees oli sooja ligi 25 kraadi ja reedel kimbutas treeninguid torm, olid võistluspäevaks ilmaolud märksa paremad. Finaalsõidu ajal puhus vaid nõrk küljetuul.

Eesti kaheksapaadi sõudja Artur Maier hindas tulemust heaks, kuid avaldas lootust, et kindla koosseisuga treenides võiksid nad edaspidi sõuda veel paremini. Ligi poolteist nädalat kestnud treeningud ja võistlused Venemaal on sõudjaid ka üksjagu väsitanud, kuid nii 30. mail Venemaal toimunud Presidendi regati kui ka Moskva regati stardid on pikas plaanis olnud väga olulised.
“Iga start on hinnalisem, kui mitu treeningut” võttis Venemaal veedetud aja kokku Alo Kuslap.

Nüüd ootab kaheksapaati ees paar nädalat treeninguid kodumaal, mille eesmägiks on koostöö lihvimine valmistumaks eesootavateks startideks. Järgmine võistlus on kavasjuba 25. juunil, mil Leedus toimub traditsiooniline “Merevaigust Aer”.

Eesti Kaheksapaadi tegemisi on võimalik jälgida ka Facebook’ist.