Kahekspaadid asuvad Emajõge mõõtma. Pidulik hooaja lõpetamine ootab soodsalt kirja panema

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. okt. 2019, 11:38

Tänavune sõudehooaeg hakab lõpule jõudma ning juba eeloleval laupäeval, 5. oktoobril peetakse traditsioonilise kaheksapaatide sügisregati krooniks pidulik tänuõhtu.

Pikkade traditsioonidega sügisregatt on klassik, kuhu tulevad mõõtu võtma paljud Eesti ning välismaagi sõudeklubid. Meeste ja naiste eagrupp läbib käänulisel Emajõel 5600, veteranide võistlusmaa on aga 3000 meetrit. Esmalt saavad südapäeval lähte naisveteranid, seejärel kell 13 meesseeniorid ning harrastajate segaklassi (mix-klass) atleedid. Naiste start on kavas kell 14.30 ning viimasena saavad sõnaõiguse kell 16 veele minevad mehed. Võitjapaatkondade liikmeid autasustatakse mälestuslindi ja diplomiga, teine ja kolmas koht pälvivad diplomi. Kogu info võistluse kohta on siin.

Võistluspäeva õhtul kell 19 peetakse Eesti Rahva Muuseumis traditsiooniline veehooaega lõpetav sõudeliidu tänuõhtu. Samas autasustatakse sügisregati parimaidki. Sündmusele pääseb tasu eest: soodsam registreerimine vältab 2. oktoobri südaööni. Pääse noortele maksab 15, ülejäänutele 20 eurot. Seejärel tõuseb osalustasu 30 eurole. Peale kirjapanekut korraldaja registreerimiskeskkonnas tuleb teostada ülekanne SAK Tartu arvelduskontole EE247700771001975719, märksõnaks “Pidu”.

Kaheksapaat sport.err.ee