Kaisa Pajusalu kirjutas alla toetuslepingule

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. veebr. 2011, 20:23

Täna anti Nokia Kontserdimajas Eesti parimale naissõudjale ja mullusele Eesti aasta juuniorsportlasele Kaisa Pajusalule üle joogikompanii A. Le Coq’i noorsportlase spordistipendium, mis aitab järgmisel viiel aastal pärnulannal keskenduda tipptulemuste saavutamisele.

“Kaisa tulemused annavad lootust, et üle hulga aja on Eestist võrsumas maailmatasemel naissõudja", märkis lepingut koos Pajusalu, EOK presidendi Mart Siimani ning Eesti Sõudeliidu presidendi Rein Kilgiga allkirjastanud A. Le Coqi juhataja Tarmo Noop.

Pajusalu_ja_Tarmo_Noop_2011
Kaisa Pajusalu ja A. Le Coq’i juhataja Tarmo Noop toetuslepinguga
Foto: Eesti Sõudeliit 

Pajusalu, kes on aasta-aastalt oma resultaate parandanud ning jõudnud tänaseks päevaks rahvusvaheliselt tunnustatud tasemele, on ühepaadil mullune alla 23.aastaste maailmameistrivõistluste hõbemedallist ning Euroopa meistrivõistluste 6. koht. Pärnu Sõudekeskuses Kalev Ulvi Lutoshkini käe all treeniv spordineiu on seadnud enesele eesmärgiks pääseda 2012. aasta Londoni olümpiamängudele ning tema lootusandvat perspektiivi silmas pidades kulub vanas vääringus umbes miljoni kroonine suurtoetus vägagi ära.

Pajusalu_ja_A_le_Coq_leping_2011
Foto: Eesti Sõudeliit

2011. aastal näeb piiga oma põhieesmärgina osalemist alla 23.aastaste maailmameistrivõistlustel, kuhu ta vanusega mahub veel viimast aastat ning loomulikult täiskasvanute tiitlivõistluseid, kus jagatakse Londoni olümpiapääsmeid.

“Loomulikult annan endast parima. Londonisse pääseb MMi üheksa paremat”, vihjas Pajusalu eesootavale.

Pajusalu aimas mahukat koostöölepingut ette juba siis, kui pälvis möödunud aasta lõpupäevil Nokia Kontserdimajas aasta edukaima noorsportlase tunnustuse. “Üllatusena see mulle ei tulnud. Sponsorleping on viie aasta peale ja raha kulub sporditegemisse. Plaanin selle eest mitu laagrit teha. Preemia on väga suureks abiks”, sõnas sportlane.

Hoogsa sõudesprindi võitis Hardo Hanson

Peale ametlikku osa leidis aset ka sportlik mõõduvõtmine – kõik soovijaid said oma võimeid mõõta sisesõudmise 200 meetri distantsil. Üllatusvõit kuulus resultaadiga 31,1 sekundit Hardo Hansonile. Noorpoliitikuna tänavustel märtsivalimistel Riigikogusse pürgiv, mullu sügisel aerud paadikuuri varna riputanud sõudmise vanameister Jüri Jaanson rahuldus teise (33,4) ning Priit Järveots kolmanda kohaga (33,5).

A. Le Coq’i juhataja Tarmo Noop jagas 1992. aastal Barcelona olümpiamängudel paarisaeru kahepaadil 4. koha saavutanud, nüüd aga noorsportlasi treeniva Roman Lutoskiniga 6.-7.kohta (34,9).

Tänase sündmuse peasüüdlane Kaisa Pajusalu sõudis üle pooled mehedki, saades ajaga 36,7 kirja 10. tulemuse.

Sprindi lõpuprotokoll