Kaisa Pajusalu sõlmib A Le Coq’iga suuremahulise lepingu

Vahur Mäe, toimetaja   |   5. veebr. 2011, 09:58

Läinud aastal Eesti parimaks noorsportlaseks valitud sõudja Kaisa Pajusalu sõlmib eeloleval kolmapäeval A Le Coq’iga suuremahulise koostöölepingu, millega panustatakse järgmise viie aasta jooksul tulevikulootuse ettevalmistusprotsessi 63 912 eurot.

Pajusalu, kes on aasta-aastalt oma tulemusi parandanud ning jõudnud tänaseks päevaks rahvusvaheliselt tunnustatud tasemele, on ühepaadil mullune alla 23.aastaste maailmameistrivõistluste hõbemedallist ning Euroopa meistrivõistluste 6. koht. Pärnu Sõudekeskuses Kalev Ulvi Lutoshkini käe all treeniv spordineiu on seadnud enesele eesmärgiks pääseda 2012. aasta Londoni olümpiamängudele ning tema lootusandvat perspektiivi silmas pidades kulub vanas vääringus umbes miljoni kroonine suurtoetus vägagi ära.

Kaisa_Pajusalu
Alaliidu president Rein Kilk ja Kaisa Pajusalu parimate sõudjate tunnustamisel 2010. aastal
Foto: Mihkel Klementsov 

Aimas arenguid ette

Pajusalu aimas mahukat koostöölepingut ette juba siis, kui pälvis möödunud aasta lõpupäevil Nokia Kontserdimajas aasta edukaima noorsportlase tunnustuse. “Üllatusena see mulle ei tulnud.Sponsorleping on viie aasta peale ja raha kulub sporditegemisse. Plaanin selle eest mitu laagrit teha. Preemia on väga suureks abiks”, sõnas sportlane Postimehele antud usutluses.

Kõik Pajusalu toetajad ja kaasaelajad on 9. veebruaril oodatud Tallinnasse Solarise keskusesse, kus leiab aset osapoolte vaheline koostöölepingu allkirjastamine. Eesti sõudmise jaoks tähendab uudis kahtlemata suursündmust ning selle raames on võimalik kõigil soovijail ka sporti teha – nimelt toimub peale ametliku osa lõppu igamehe-ergomeetrivõistlus, kus parimad saavad vääriliselt premeeritud.

Pajusalu ei viibi praegu kodumaal

Kaisa Pajusalu treenib hetkel koos mitmete sõudetippudega Santa Caterinas, Itaalis, kus laob kõrgmäestiku tingimustes murdmaasuuskadel eelolevaks hooajaks vormi. Koju Eestisse saabub ta koos Allar Raja, Kaspar Taimsoo, Vladimir Latini ning grupi pealiku Matti Killinguga aga juba 7. veebruaril.