Karikavõistlused toovad Pärnus sõudesaurused veele

Vahur Mäe, toimetaja   |   18. mai 2018, 17:22

Eeloleval laupäeval, 19. mail toimuvad Pärnus sõudmise Eesti karikavõistlused, kust ei jää kõrvale ka tiitlivõistlustele pürgivad noored ja täiskasvanud.

Võistluste esialgne ajakava näeb ette, et eelsõidud stardivad kell 11.50. Enne veel on kavas täiskasvanute ja noortekoondiste testsõidud, mis toovad võistlusveele Kaspar Taimsoo ja Sten-Erik Andersoni duo, Joosep Laose ning Jüri-Mikk Udami, Kaur Kuslapi ja Allar Raja, Tõnu Endreksoni ning Andrei Jämsä, aga ka noorte meeste paatkonnad vastavalt U19 ja U23 vanuserühmades.

Finaalide algus on kavandatud kella 14 peale, mil paarisaeru kahepaatidel stardivad A klassi tütarlapsed. Jõuproovi vaat et üks põnevamaid sõite tõotab tulla meeste roolijata neljapaatide finaalsõit kell 17.00. Oma koduklubide eest on Kalevi nelikus väljas nii Raja kui Anderson, Pärnu Sõudeklubi rivistuses leiab kaasa tegemas Jämsä, Endreksoni ent ka jätkuvalt vitaalses vormis vanameistri Jüri Jaansoni ning Viljandi kvartetis pingutavad teiste seas Kaspar Taimsoo ja Kaur Kuslap.

„Kaheste sõit on pigem proloog, kuid kui neljased veele lükkame, tõotab tulla enam kui pingeline. Mul on olnud raske nädal ja väsimus istub sees, kuid eks tuleb toime tulla,“ rääkis mõned päevad tagasi teistkordselt isaks saanud olümpiapronks Allar Raja.

Lisaks individuaalsetele parimate selgitamisele käib karikavõistlustel jaht parima sõudeklubi tiitli nimele.

Võistluste ajakava ja eelregistreerimisega saab tutvuda siin.

Ka pühapäeval näeb Pärnu jõel akadeemilist sõuderahvast: siis on kavas suvepealinna kunagise spordijuhi Erich Wilhelm Seileri mälestusvõistlused.