Noored võistlesid koondisse pääsu nimel

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. mai 2018, 20:23

Läinud nädalavahetusel, 4.-5. mail peeti Pärnus U19 ja U23 vanuserühma sõudjate koondiste katsevõistlused, et leida parimad koosseisud eesootavateks suurteks tiitlivõistlusteks.

Noortekoondiste projektijuhi Roman Lutoškini sõnul pidid noored kahe päeva jooksul tugevalt pingutama ning üks sõit järgnes teisele. „Põhimõtteliselt said noored sellist koormust nagu suurtel võistlustel seedida tuleb. Olid eelsõidud ja finaalid ning mõõtu võeti erinevates paadiklassides. Nii kahel päeval järjest. Kuna suuremad paatkonnad moodustati ühepaatide esitluse põhjal, polnud alati võimalik ette ennustada, kes kellega kokku istuma hakkab,“ kirjeldas Lutoškin.

„Esitasime sõudeliidu spordikomisjonile taotluse, et alla 19aastaste noorte koondisse kinnitataks ühepaadil Greta Jaanson ning paarisaeru kahepaadil Grete Alttoa ja Annabel Aron. Poiste paariskahesel väärivad hetkeseisuga koondisekutset Kristjan Lindsalu ja Joonas Toom,“ avaldas treener.

Mitmetel varasematelgi võistlustel säranud Greta Jaanson võitis laupäeval ühepaadil järgnevaid ligi üheksa sekundiga (7.50,5). Järgnesid Alttoa 7.59ga ning tallinlanna Irena Budanova 8.10,9ga. Pühapäeval istusid Alttoa ja Aron oma põhipaati, paarisaerulisse kahesesse ning võitsid veenva eduga Liisa-Marie Läänet ja Helene Dimitrijevit (7.39,5).

Lindsalu ja Toom soleerid esmalt ühepaadil. Neist esimene võitis 7.34,1ga ning teine pälvis 7.38,8 teise koha. Kolmandaks platseerus 7.45,7ga Narva noormees Nikita Gorlov. Teisel võistluspäeval moodustasid ühepaadil valitsenud aga paarisaeru kahepaadi ning võitsid jälitajaid kindlalt 6.54,4ga. Teiseks platseerusid Gorlov ja Ermo Liivamägi (7.03,1) ning kolmandaks Martin Kaljuste ja Mattias Erik Tammi (7.03,5).

„U23 grupi jaoks oli tegemist pigem enesetäiendamise ja –näitamise kohaga. Juba Horvaatias mõned nädalad tagasi toimunud võistlusel tagasid koondisekutse nii kergekaalu ühepaadimees Mihail Kuštein kui ka kergekaalu paarisaeru neljapaat koosseisus Ander Koppel, Karl August Ruusalepp, Joonatan Kama ja Kermo Randmäe. EM ja MM-i normatiivid on selles klassis samad,“ rääkis Roman Lutoškin.

Samas on tema hinnangul nii mõnelgi sõudjal edasist hooaja kulgu silmas pidades lootust koondisekutseks. „Pildil on nii Johann Poolak kui Marko Laius, miks mitte Bertty Nurm, aga ka kõik teised. Viimast aastat selles grupis sõudval Martin Kivilolgi on võimalus,“ arvas projektijuht.

U19 eaklassi Euroopa meistrivõistlused peetakse 25.-27. maini Gravelines’is Prantsusmaal. MM on kavas 25.-29. juulini sõudjatele tuttavas Poznanis (Poola). U23 tiitlivõistlused peetakse 8.-12. augustini Racices Tsehhis (EM) ja septembri esimesel nädalavahetusel Brestis Valgevenes (MM).

Kõik tulemused on leitavad siit.