Koondis naaseb Horvaatia treeninglaagrist järgmise nädala lõpus

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. okt. 2010, 00:00
19. oktoobril Uus-Meremaale lendav, maalilisel Karapiro järvel maailmameistrivõistlustel startiv sõudekoondis harjutab viimaseid päevi koduseks saanud Aadria mere äärses Horvaatia väikelinnas Skradinis.
Maailmakuulsa Krka rahvuspargi territooriumil treenivad paarisaeru kahepaadimehed Kaspar Taimsoo ja Allar Raja timmivad vormi treener Matti Killingu käe all, eduka EM-regati puhul viimasel hetkel MM-pääsme lunastanud Tõnu Endrekson kogub särtsu Tatjana Jaansoni juhendamisel.
Raja-Taimsoo_CRO_2010_okt
Taimsoo ja Raja siirdumas treeningule.                      Foto: Matti Killing
Taimsool-Rajal eesmärgiks medal
Eesmärk on vaid üks – jõuda erakordselt pikaks kujunenud hooajal paari nädala pärast startivateks maailmameistrivõistlusteks tippvormi.
Taimsoo ja Raja töötavad sihiga korrata vähemalt mullust edu,mis tähendas sakslaste Knitteli-Krügeri ning prantslaste Bahain’i-Berrest’ järel pronksmedalit.
„Keskendume Horvaatias kiirustreeningutele, mis loomulikult tähendab stardiharjutusi ning arvukate lõikude sõitmist. Kliima on siin super ehk siis Horvaatia omas elemendis“, kirjeldas Taimsoo hooaja tipphetkeks valmistumist.
Endreksonilt oodatakse veelgi paremat minekut kui Portugalis
Tõnu Endrekson, kes hiljutistel Euroopa meistrivõistlustel sai ühepaadi kenasti liikuma ning lunastas etteastega Uus-Meremaa pääsme suisa viimasel minutil, on samuti Horvaatias ning saab end võrrelda Leedu tipptegija Mindaugas Griskonise tasemega.
„Treeningud on läinud edukalt. Usun, et Tõnu suudab Uus-Meremaal sõuda tunduvalt paremini kui Euroopa meistrivõistlustel Portugalis. Leedulase Griskonise partnerlus treeningutel teeb meie harjutamise oluliselt mitmekesisemaks“, avaldas treener Jaanson.
Sõudekoondis koos taustajõududega saabub tagasi Eestisse hiljemalt 16. oktoobriks. Siis jääb veel mõni päev aktiivseks puhkuseks ning kohvrite pakkimiseks, misjärel juba 19. oktoobril lennatakse pika valge pilve maale (põlisasukate maooride keeles Aotearoa).
Maailmameistrivõistlused Uus-Meremaal kestavad 31. oktoobrist 7. novembrini.