Koondise katsed: Andrei Jämsä on hooaja hakul meeste liider

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. apr. 2011, 09:47

Pärnus on käimas Eesti sõudekoondise katsevõistlused. Meeste ühepaatide ülipõnevas finaalis edestas Pärnu Sõudeklubi liige Andrei Jämsä ülinapilt oma klubi-ja treeningkaaslast Tõnu Endreksoni.

Mullu rahvusvahelisest klassist tulemusi näidanud Endrekson, kes oli vaieldamatult ka nende katsevõistluste soosik, pidi üllatuslikult alla vanduma samas, Tatjana Jaansoni, treeninggrupis harjutavale Andrei Jämsäle, kes sai ajaks 6.46,11. Endrekson tõstis küll paarsada meetrit enne lõppu järsult tempot ning ohustas Jämsä liidrikohta, kuid võitu see võimas spurt ei toonud – Londoni olümpiamängudel ühesel startida kavatsev mees leppis teise kohaga, resultaadiks 6.46,36.

Andrei_Jamsa
Andrei Jämsä               Foto: Fred Killing

Ülejäänud finalistid Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Igor Kuzmin ja Vladimir Latin suurde mängu ei sekkunud. Kolmas oli ajaga 6.50,13 Taimsoo paadikaaslase Raja ees, kes neljandana sai tulemuse 6.52,21. Viies oli Kuzmin (7.02,26) ning finaali viimane Latin (7.03,75).

Võitja Andrei Jämsä avaldas vahetult peale tulist finaali suurt rahulolu. „Täna klappis kõik, nii tehniline töö kui võimas füüsis“, ei leidnud Jämsä oma esitluses ühtegi kitsaskohta.

„Nädal tagasi Emajõel oli minek parem. Siin tundsin, et jalad pidanuks teravamad olema“, märkis Endrekson ning tunnustas Jämsä tugevat etteastet.

Täna kell 14 algaval treenerite koosolekul selguvad, kes millises koosseisus homme paarisaeru kahepaatidel starti tulevad. Ei ole veel teada, kas ühepaadil jätkav Endrekson teeb puhkepäeva või kombineeritakse temagi osalusel paatkond. Suure tõenäosusega stardivad Taimsoo ja Raja ühise duona. Varasemalt on sõuderingkondades räägitud võimalikust duost Jämsä-Kuzmin.

Pajusalu ülivõimas liider

Eile toimus naiste ühepaatide finaal. Seal polnud vastast Pärnu Sõudekeskus Kalevi sportlasele Kaisa Pajusalule, kes sai ajaks 7.46,69. Viljandlanna Natalija Grankina tulemuseks võeti 8.14,48, kolmandana lõpetas Pärnu Sõudeklubis treeniv Eglit Võsu resultaadiga 8.22,21.