Koondise KV: Endrekson on sõudekoondise liider

Vahur Mäe, toimetaja   |   30. apr. 2010, 00:00

Täna jätkusid Pärnus Eesti 2010. aasta sõudekoondise moodustamise katsevõistlused. Enam pakkus huvi meeste ühepaatide finaalsõit, mis lõpumeetriteni pakkus pinget ja põnevust. Peale nn. vaheaastat on taas tagasi Pekingi olümpiahõbe Tõnu Endrekson, kes finaali võitmisega on tänavu sõudekoondise number üks mees.

Tänased tulemused

3. päeva stardiprotokoll

ETV klipp

Tänaseks oli ilm klaarunud, mõõduka soojapügala, kuigi veidi ebamugava küljetuulega, mistõttu ka sõiduajad kujunesid tagasihoidlikumaks. Loomulikult olid pealtvaatajate ja huviliste pilgud suunatud meeste ühepaatide finaali poole.
Kuidas liiguvad hooaja hakul mullu paarisaeru kahepaadil MMilt pronksi võitnud Allar Raja ja Kaspar Taimsoo? Mida suudab eelmise hooaja vaheaastana ehk kergemate koormustega võtnud Tõnu Endrekson?

Lisaks neile rivistusid finaalis üles Andrei Jämsä, Igor Kuzmin ja eile Vladimir Latini üllatuslikult finaalist välja jätnud Valeri Prosvirnin.

Finaali dikteeris peamiselt Raja. Kuigi Endrekson, kes tänavu vähemalt MK-sarjas on lubanud keskenduda ühepaadile, alustas tagasihoidlikult, leidis lõpus uue hingamise ning edestas lõpumeetritel nooremat kollegi vaid sekundiga – aegadeks vastavalt 7.04,6 ja 7.05,6. Mitte kaugele maha jäi Jämsä, saades resultaadiks 7.07,3. Neljandana lõpetas terava alguse teinud Kuzmin ajaga 7.12,8, viiendana hooaega kahvatult alustanud Taimsoo (7.18,0). Kindlalt jäi viimaseks ajaga 7.30,3 Prosvirnin.

“Eilne sõit pigistas minust kõik jõuvarud välja ja taastumisega tekkis probleeme. Seepärast olin üllatunud, et lõpus uuesti tempot tõsta suutsin”, kirjeldas Endrekson tänast finaali.

Homme ootab koondisse pürgijaid ees paarisaeru kahepaatide voor – Eesti Sõudeliidul on pikk traditsioon, kus ühepaatidel parimad valivad endale paarilised.
Kuigi Endrekson on tänavu otsustanud teha oma esimese tõsise ühepaadiaasta, istub ta homme kokku klubikaaslase Jämsäga. Raja valis eeldatult paariliseks Taimsoo. Kuzmin teeb koostööd Latiniga.

Finaal stardib kell 11.00.

Teisi tänaseid tulemusi

Naiste ühepaadil läks kindel võit ajaga 7.57,9 Kaisa Pajusalule. Järgnesid Sille Vaiksaar (8.08,9) ja Natalija Garankina (8.21,5).

Meeste roolijata kahepaadil kuulus üllatusvõit Rauno Talisoole-Martin Neerotile (6.51,1). Järgnesid Andrus Sabiin-Artur Maier (6.53,7) ja Alo Kuslap-Jaan Laos (6.55,4).