Kushteyn ja Poolak lähevad MK-finaali medalimõtetega

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. mai 2023, 17:37

Zagrebis toimuval esimesel MK etapil osaleb kaks Eesti kahepaati, kellest üks jõudis medalisõitu.

Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) ja Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) ponnistavad hooaja esimeses pooles paarisaerulisel kahepaadil, et tunnetada ja näha vahetus konkurentsis maailma paremikuga, millised on nende võimalused tippkonkurentsi sekkuda.

Ehkki avapäeval toimunud eelsõidus finaalipääset ei saadud, oli täna teine võimalus vahesõidus, kus nende vastasteks olid Ungari, Argentiina ja Serbia. Liidrina alustanud Eesti duo pidi poolel distantsil loovutama liidrikoha serblastele Viktor Pivacile ja Dusan Slavnicile, ent möödus rivaalidest peagi taas, finišeerides ajaga 6.26,86 võitjana. Teisena pääses medalisõitu Serbia (6.31,94), joone alla jäid Argentiina (6.37,06) ja Ungari (6.52,40).

Kushteyn ja Poolak peale vahesõitu. Foto: Detlev Seyb – World Rowing

Esimesest vahesõidust liikusid finaali Serbia esiduo ja Ukraina, avasõidus tagasid seal koha Horvaatia ja Hispaania.

„Saime Horvaatias paadi hästi jooksma ja tänagi kontrollisime sõitu suhteliselt kenasti,“ rääkis eessõudja Poolak, kelle hinnangul jäi lõpuks väike varugi sisse.

„Meie trumbiks on distantsi kolmas veerand ja tänagi tõi sellel lõigul tehtud töö edu, kusjuures viimast me veel ei võtnud,“ teadis pärnakas.

Millise tundega läheb Eesti esindus finaalile vastu?

„Kuna sõidame horvaatide kõrval, kes on teada-tuntud tugevate alustajatena, peame taktikat veidi muutma,“ avaldas Poolak, lootes, et nad ei jää horvaatide lainesse. „Tõenäoliselt on esimesed kaks kohta teada, ent kolmanda üle hakkab käima kõva võitlus,“ vihjas spordimees Eesti ekipaaži medalivõimalusele.

Finaal on kavas homme Eesti aja järgi kell 12.11.

Teine Eesti paarisaeruduo – kergekaalus Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) ja Elar Loot (SAK Tartu) – vahesõidust finaali ei pääsenud, sest lõpetasid kahe finalisti – Hispaania (6.29,68) ja India (6.30,26) – järel 6.31,61ga kolmandana. Eestist jäid tahapoole Tai (6.42,60) ja Hong-Kong (6.47,85).

Koppel ja Loot vahesõidus. Foto: Detlev Seyb – World Rowing

Eesti osalusel B-finaal, kus jaotatakse kohad seitsmendast 12-ni, on kavas homme kell 11. Lisaks Taile ja Hong-Kongile rivistuvad seal üles Iraagi, Tšiili ja Horvaatia paarid.

Kogu info jõuproovi kohta on leitav siin.