Läheb lahti: Eesti neljapaat teeb avastardi laupäeval kell 18.30

Vahur Mäe, toimetaja   |   5. aug. 2016, 17:20

Juba laupäeval, 6. augustil, stardivad Eesti sõudjate jaoks Rio de Janeiros suveolümpiamängud, pakkudes koheselt eelsõidust võimalust finaalikohta püüda.

2016 Rio logoKokku kvalifitseerus Riosse 10 paarisaeru neljapaati, neist Uus-Meremaa alles pool kuud tagasi, kui Venemaa nelik diskvalifitseeriti selle ühe liidri Sergei Fedorovtsevi positiivse dopingutesti järgselt.

Loos viis Eesti neljapaadi Eesti aja järgi kell 18.30 startivasse esimesse eelsõitu mugavale kolmandale veele, kuhu vastasteks tulevad Saksamaa, Ukraina, Kanada ja Uus-Meremaa. Meeskonna juhendaja Matti Killingu arvates tõmmati hea loos, sest teise eelsõidu koosseis olevat veidi ebamugavam. Seal teevad stardi Suurbritannia, Šveits, Poola, Leedu ja Austraalia.

Killingu sõnul on atleetide aklimatiseerumine läinud üllatavalt ladusalt ning juba paar päeva peale saabumist ei olevat enesetundel miskit viga ning unigi tulevat hea.

2016 EM M4x EUR meister finiš Foto Rein Kilk
Viimati saatis neljapaati edu mais toimunud Euroopa meistrivõistlustel, mil võideti kuldmedal

Enim pelgavad Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä küljetuult, mis võib sõidu loteriiks muuta.

„Brasiilias on hetkel talv ning ilmastik muutub pidevalt. Korra on 30 kraadi ning juba mõni hetk hiljem langeb soojapügalaid kümne jagu“, muljetas Killing.

Otse finaali pääsemiseks vajab Eesti esindus vähemalt teist kohta. Kui see ei õnnestu, saadakse uus võimalus esmaspäeval kell 16.00 toimuvas vahesõidus. Sealtki pääsevad finaali kaks edukamat. Kui kõik õnnestub, võivad spordisõbrad sõudjate tegemistele kaasa elada 10. augustil sõidetavas finaalis.