Lassi Karonen võitis Holland Bekeri

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. juuni 2006, 22:45

Poznani MK järgselt otsivad paljud tippsõudjad võistlemisvõimalust, et minna kindlalt vastu 3. MK etapile Shveitshis Luzernis (7.-9.07). Nädalavahetusel peeti Hollandis mainekas Bekeri regatt. Eestit esindas ainsana vanameister Jüri Jaanson, kes leppis B-finaali viimase ehk kokkuvõttes 12. kohaga (aeg 7.53,71). B-finaali võitis sakslane Eric Knittel (7.18,80). Võistluste üldesikoha üle käis põnev võistlus. Finaalis rivistusid üles 2004. aasta Ateena Olümpiavõitja norralane Olaf Tufte, viimase sõber ja treeningkaaslane, sõudemaailma uus täht, rootslane Lassi Karonen, 2005. aasta U23 MM’i ühepaadi maailmameister hollandlane Sjoerd Hamburger, juunioride ergomeetrisõudmise 2000 meetri distantsi maailmarekordivaldaja sakslane Karsten Brodowski, tuntud belglane Tim Maeyens ning Ateena Olümpiafinaali kolmas mees, bulgaarlane Ivo Yanakiev. Holland Bekeri võitja rootslane Lassi Karonen Kõige teravamalt alustas võistlust noor sakslane Brodowski, järgnesid Maeyens ning Karonen. Poolel võistlusmaal sakslane kustus ning liidriks tõusis Karonen. Ka Olaf Tufte oli positisiooni parandanud ning järgnes treeningkaaslasele. Nii mindi lõpuni ja 120. korda peetud regati võitis ajaga 7.03,52 selgelt Karonen. Võitjana sai ta korraldajalt 3000 eurose preemiaraha. Hõbe riputati kaela Tuftele (7.06,08), kolmandana lõpetas Hamburger (7.06,29). TULEMUSED