Läti sõudmine jõudis tähtsa verstapostini

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. okt. 2022, 17:11

Läinud reedel tähistati Lätis sealse sõudmise 150 aasta juubelit. Eesti sõudeliidu poolt käis õnnitlusi edastamas Mihkel Klementsov, kelle sõnutsi on Maarjamaa sõudjatel läbi aegade olnud lõunanaabritega väga tihe koostöö.

Läti esimene sõudeklubi – Rigaer Ruder-Club – asutati 1872. aastal – kolm aastat enne seda, kui Tartus loodi Eesti esimene sõudeklubi. Läti sõudmine on olnud läbi aegade kõrgel tasemel: saavutanud edu NSV Liidu aegadel, kui olnud rambivalguses taasiseseisvumisperioodilgi.

„Meil on Läti sõudjatega olnud viimasel 30 aastal väga tihe koostöö, mis hõlmab regattide – näiteks Balti meistrivõistluste – korraldamist, nendel osalemist ja paatide veo koordineerimist,“ rääkis juubelil lätlastele õnnitlused edastanud sõudeliidu juhatuse liige Klementsov, kes tõdeb ka rahvusvahelise ergomeetrivõistluse „Alfa“ korraldajana, et lõunanaabrid on Tallinnas alati rohkearvuliselt külas käinud.

Klementsov õnnitlusi edastamas (FOTO: jauns.lv)

„Igal aastal on starti tulnud 50-70 Läti sõudjat,“ hindas Klementsov naabrite panust kõrgelt.

Lisaks temale osales juubelil enam kui pool sajandit sõudespordile pühendunud Pärnu sõudja Rein Põlluste, kes sageli istub lätlastest eakaaslastega ühes paadis veteranide jõuproovil.