Laupäeval sõidetakse ergomeetritel ultradistantsi

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. mai 2012, 06:57

Laupäeval toimub Arigato spordiklubis 100 km sõit sõudeergomeetritel. Võistlusel on tänavu rekordarv osalejaid ning püüdma minnakse Eesti rekordit.

100 km läbitakse ühel sõudeergomeetril võistkondlikult. Ei võstkonna suurus ega iga liikme läbitav distants ei ole piiratud, oluline on läbida 100 km võimalikult kiiresti. Korraldajal Aleksei Lipintsovil on hea meel, et osavõtjaid tuleb iga aastaga juurde.

100km_C2_Arigatos

“Kui Eesti esimesel võistlusel oli mõõtu võtmas vaid kaks meeskonda, siis tänavusele jõuproovile on registreerunud juba 8 tiimi rohkem kui 50 sportlasega”, selgitas Aleksei Lipintsov.

Aasta-aastalt paranevad ka tulemused. Võistkond Vaus & Co parandas tunamullu järjest mitteametlikku Eesti rekordit. Tänavu püüavad Aivar Vaus ja Aleksei Lipintsov võistkonna “A+A=100” nime all esimest korda Eestis läbida 100km kahekesi. Võistkond “Pingutame rekordi nimel” ründab 100km Eesti rekordit. Võistkonda “Sõudespinning Estonia” on oodatud kõik soovijad, kes meeskonda ise ei ole jõudnud komplekteerida.

Aleksei Lipintsov märkis, et kui esimestel aastatel leidis sündmus aset Reval Spordiklubis, siis nüüd on kolitud Arigato Spordiklubisse. Lipintsovi sõnul on edaspidi korraldamisel arvestada erinevate linnadega ja spordiklubidega.

100 km sõitu sõudeergomeetritel toetavad Arigato Spordiklubi, Concept2, Freesport, Andrese Dekoori AS ning Kalev.

Võistlus toimub 12. mail kell 11.00 Arigato Spordiklubis.

Lisainfo: http://www.soudespinning.ee/100km