Laupäeval stardib sisesõudmise hooaeg

Vahur Mäe, toimetaja   |   23. nov. 2012, 09:36

Eeloleval laupäeval, 24. novembril stardib Ida-Virumaal Maidlas Eesti Sõudeliidu suurtoetaja AS EMT nime kandev sisesõudmise sarivõistlus, mille kulminatsiooniks on 23. veebruaril Tartus peetavad Eesti meistrivõistlused.

EMT logo 2011Maidla etapp sõidetakse ülimat vastupidavust nõudval 6000 meetril ja kaasa teevad noored alates B klassist, lõpetades erinevate veteranide vanusegruppidega. Koondiste kandidaatise jaoks on tegemist ka olulise testvõistlusega.

Eelülesandmise põhjal on starti tulemas 142 sisesõudjat eesotsas mitmete meie tippudega. Kell 11 alustavad poiste B klassi esindjad ning kell 15.00 näeme stardis naisi, peaosas Eesti parima, Kaisa Pajusaluga.

2012 Kaisa Pajusalu Crash B kuld
Kaisa Pajusalu tuli tänavu Bostonis sisesõudmise maailmameistriks. Foto: www.soudeliit.ee

Meeste põhisõit saab lähte kell 16.00 ja seal teevad kaasa ka olümpiamehed Kaspar Taimsoo ning Allar Raja. Teised meie tipud – Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä jäävad Maidla etapilt kõrvale.

Lisaks juba mainitud osavõistlustele lähevad sarjas arvesse ka 15. detsembril toimuvad Pärnumaa meistrivõistlused ning 26. jaanuari rahvusvaheline Alfa.