Laupäeval toimuvad sisesõudmise Eesti meistrivõistlused

Vahur Mäe, toimetaja   |   9. veebr. 2012, 20:23

Eeloleval laupäeval, 11. veebruaril, toimuvad Pärnu Kesklinna koolide võimlas sisesõudmise Eesti meistrivõistlused, mis meelitavad starti ka meie tipptegijad eesotsas paarisaeru neljapaadi meeskonnaga.

Esialgne stardiprotokoll (seisuga 10.02 kell 19.00)

Sõidud peetakse, mõne erandiga, klassikalisel 2000 meetril ning kavas on vaid üks aja peale sõit. Seega finaale eraldi ei korraldata. Võistluspäev stardib kell 12 kõige nooremate, 13-14.aastaste tüdrukute ehk C klassi sõitudega, kes sõuavad jõukohasel 1000 meetri võistlusmaal. Alates B klassidest sõidetakse juba traditsioonilist distantsi, kusjuures proovile on end panemas nii noorte-kui täiskasvanute tipud.

Eeldatult kõige põnevam sõit stardib kell 16.12 ja seal teevad kaasa kõik meie tippatleedid eesotsas Tõnu Endreksoni, Allar Raja, Kaspar Taimsoo ja Andrei Jämsäga.

Naiste rivaliteedis näeme taas pärnulannat Kaisa Pajusalu, kes hetkel valmistub USAs Bostonis 19. veebruaril toimuvateks ala mitteametlikeks maailmameistrivõistlusteks.

Peatselt startivatel Eesti esivõistlustel, mis kuuluvad viimase etapina ühtlasi ka alaliidu suurtoetaja EMT-nimelisse sarja, näeme kaasa tegemas ka sõudeveterane, vabaklasside sportlasi ehk mitte-sõudjaid ning invasportlasi.