Laupäeval stardib Eesti esivõistlustega sisesõudmise hooaeg

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. nov. 2014, 14:06

Laupäeval, 22. novembril, stardib AS EMT nimelise sarja 1. etapi ning pika distantsi riigi meistrivõistlustega Eesti sisesõudmise hooaeg.

emt logo 2011Viljandis 6000 meetril peetav jõuproov toob Mulgimaa pealinna nii noorte kui täiskasvanute paremiku ning vabaklassi ja veteransõudjad.

Läbi aegade riigi esimesed pika distantsi meistrivõistlused avab 15-16-aastaste tütarlaste mõõduvõtt, kus esialgse stardiprotokolli kohaselt teeb kaasa 12 sportlast. Seejärel saavad sõna sama vanad poisid, eagrupi võrra vanemad – A vanuserühma noormehed ja neiud ning vabaklassi ja veteransõudjad.

2014 Alfa võistlus Raja Taimsoo Endrekson foto Delfi
Kaader 2014. aasta “Alfalt”: Raja, Taimsoo ja Endrekson. Mehed kohtuvad ka laupäeval. Foto: delfi.ee

Võistluspäeva lõppakordiks on naiste ja meeste absoluutklasside sõidud, kus näeb kaasa tegemas ka koduseid sõudetippe. Nii löövad kaasa Kaisa Pajusalu, meeste absoluutklassi üks favoriite, Tõnu Endrekson, paarisaeru neljapaadi liikmed Kaspar Taimsoo, Allar Raja, Kaur Kuslap, Sten-Erik Anderson, mitmekordne MM-pronks Andrei Jämsä jt. Meeste tugevam sõit stardib kell 15.30

EMT egiidi ja toetuse all toimuvas sarjas on kavas 4 etappi. Lisaks pikale distantsile sõutakse 13. detsembril Pärnumaa meistrivõistluste raames 1000 meetrit, sama pika pingutusega võõrustab 24. jaanuaril osalejaid rahvusvaheline „Alfa“ ning lõpuetapiks on esialgse kava kohaselt 28. veebruaril 2000 meetril sõidetavad Eesti meistrivõistlused.