Linzi MK: Jaanson ja Endrekson eelsõidus võidukad

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. juuni 2007, 16:22

Linz-Ottensheimis Austrias avati täna hommikul MK-hooaeg. Kõik Eesti paatkonnad on oma eelsõidud läbinud. Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson olid paarisaeru kahepaadil eelringis võidukad ning tagasid sellega otse edasipääsu homme peetavasse poolfinaali.

Kõige suurem tähelepanu oli loomulikult pööratud meeste paarisaeru kahepaatide võistlusklassile. Eestit esindab siin koguni kolm paatkonda. Meie esinumbrid Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson sõudsid liidrite vääriliselt ning võitsid oma eelsõidu poolakate Michal Sloma ning Marcin Brzezinski ees kindla eduga. Võitjate ajaks fikseeriti 6.35,57, teisele kohale 6.39,25 ning kolmandaks tulnud Kanada duetile, Barcelonas kaheksapaadil Olümpiavõitjaks tulnud Derek Porterile ning tema paarimehele Jake Wetzelile 6.40,77. Neljandaks tulid hiinlased Zheng Chan ja Hui Su ajaga 6.41,13, neile järgnes viiendana ajaga 6.41,68 südit sõitu näidanud Eesti kolmas koosseis Kaspar Taimsoo-Vladimir Latin. Üllatuseks oli MM-medaleid võitnud Ungari koosseisu Akos Halleri-Tibor Petö viimaseks jäämine. Peale eelsõitu Kolmandast eelsõidust läksid ajaga 6.37,55 liidritena otse poolfinaali inglased Matthew Wells ja Stephen Rowbotham. Eesti teine duo Allar Raja ja Igor Kuzmin olid ajaga 6.42,67 teised ning stardivad õhtul kell 18.54 peetavas vahesõidus, et pääseda edasi poolfinaali 12 parema hulka. Nende õhtused vastased on Türgi, Horvaatia, Kanada ning Kuuba. Poolfinaali pääseb igast vahesõidust kaks paremat. Ka Kaspar Taimsoo ning Vladimir Latin saavad teise võimaluse. Nemad on stardis kolmandas vahesõidus koos Kreeka, Tsehhi, Itaalia ja Soome võistkondadega.

Prosvirnin jätkab vahesõidus

Meeste kergekaalu ühepaadil (kaal kuni 72,5 kg) oli stardis mullune üliõpilaste maailmameistrivõistluste pronksimees Valeri Prosvirnin. Ta asus võistlusesse neljandas eelsõidus koos Slovakkia, Prantsusmaa, Saksamaa, Türgi ning Portugali esindajatega. Selleks, et kvalifitseeruda otse poolfinaali kaheteistkümne parema hulka, pidanuks Prosvirnin sõidu võitma. Kuid noormees oli slovaki, sakslase, türklase ning prantslase järel alles viies ning üritab uuesti edasi jõuda õhtusest vahesõidust. Neid peetakse kokku neli ning igast kaks paremat saavad õiguse osaleda homsetes poolfinaalides.

Meeste absoluutkaalu ühepaadil võistleb Eesti eest Leonid Gulov. Kokku peeti üheksa eelsõitu ja vaid võitja pääses edasi poolfinaali 18 parema hulka. Gulov startis kohe esimeses sõidus ning jäi norralasest Olümpiavõitja Olaf Tufte järel teiseks. Võitja ajaks fikseeriti 7.00,31, Gulovile 7.05,47. Teistest sõitudest said kohe edasi belglane Tim Maeyens, hollandlane Sjoerd Hamburger, Suurbritannia esindaja Alan Campbell, rootslane Lassi Karonen, tsehh Ondrej Synek, sakslasest eksmaailmameister Marcel Hacker, Shveitsi esisõudja Andre Vonarburg ning legendaarne sloveen Iztok Cop. Gulov stardib viimases vahesõidus kell 17.54 ning tema vastasteks on Saksamaa teine number Falko Nolte ning slovakkide liider Pavel Lackovic.

Vaiksaar viimane

Naiste ühepaadil startis Sille Vaiksaar. Ta jäi oma eelsõidus kindlalt viimaseks. Kuna aga edasipääsuvalem ei andnud Vaiksaarele enam vahesõidu võimalust, jätkab ta E-finaalis kohtadele 25-30.