Linzi MK: mõlemad kahesed homses finaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. juuni 2007, 18:03

Linz-Ottensheimis toimuval MK-etapil on eestlaste suurimad lootused seotud paarisaeru kahepaadi võistlusega. 12 parema hulka on jõudnud kaks meie paatkonda.

Eile võitsid veenva ülekaaluga oma eelsõidu Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson. Ka Allar Raja ning Igor Kuzmin näitasid võimsat minekut, kui jõudsid vahesõidu finišisse liidritena. Selleks, et jõuda A-finaali, tuli oma sõidus olla vähemalt kolmas. Poolfinaale peeti kaks ning loos jaotas meie paatkonnad õnnelikult eri sõitudesse. Raja-Kuzmin läksid veele esimeses, liiderkoosseis Jaanson-Endrekson sõudsid teises sõidus. Raja-Kuzmin raskusteta finaalis Raja-Kuzmin võtsid mõõtu Poola teise võistkonna (Tomasz Kucharski-Robert Sycz), Kreeka (Ioannis Tsamis-Ioannis Christou), Inglismaa (Matthew Wells-Stephen Rowbotham), Prantsusmaa (Adrien Hardy-Jean-Baptiste Macquet) ja Poola esindusmeeskonnaga (Michal Sloma-Marcin Brzezinski).
Kõige teravamalt väljusid stardist prantslased Hardy-Macquet. Ka Kreeka ning Suurbritannia olid teravalt alustanud. Meie meeskond sõudis neljandal positsioonil ning püsis seal poole distantsini, mil mööduti Kreekast. Selleks ajaks oli liidrite vahekord muutunud – juhtima asus Suurbritannia. 500 meetrit enne lõppu olid Raja-Kuzmin kindlalt kolmandad, kaotades liidritele ca 2,5 sekundiga.
Lõpu sõudsid kõige võimsamalt Wells-Rowbotham ning said võiduajaks 6.23,14. Järgnesid Prantsusmaa (6.24,65) ning viimasena homsesse finaali pääsenud Eesti (6.25,77). Kreeka oli neljas (6.28,95), Kanada viies (6.34,48) ning Hiina kuues (6.34,58).

Jaanson-Endrekson samuti finaali

Teises poolfinaalis olid Jaansoni-Endreksoni vastasteks tsehhid (Milan Dolecek juunior-Vaclav Chalupa), hiinlased (Chen Zheng-Su Hui), sakslased (Rene Bertram-Robert Sens), austraallased (Scott Brennan-David Crawshay) ning kanadalased (Jake Wetzel-Derek Porter). Seda poolfinaali alustas kõige võimsamalt Austraalia. Järgnesid Tsehhi ning Eesti. Poolel maal tõusid Jaanson-Endrekson tsehhidest mööda teiseks. Eesti sõudis liidri Austraalia järel teisena kuni 1500 meetrini. Siis spurtisid sakslased ning asusid omakorda juhtima. Võimas lõpp tähendaski Saksamaale ajaga 6.22,72 poolfinaali võitu. Austraalia suutis Eesti ees siiski lõpuni vastu pidada ning jõudis pärale teisena (6.23,18). Jaanson-Endrekson kindlustasid kolmandana (6.25.18) samuti homse finaalikoha. B-finaali langesid tsehhid (6.26,50), kanadalased (6.27,32) ning hiinlased (6.28,68). Finaal peetakse homme ja selle koosseis on: Saksamaa, Austraalia, Eesti1, Eesti2, Suurbritannia, Prantsusmaa.