Linzi MK: Prosvirnin sõuab B-finaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. juuni 2007, 15:52

Linz-Ottensheimis toimuval sõudmise MK-sarja 1. etapil alustati poolfinaalidega. Esimesena läks veele eile hiilgava sõidu teinud meeste ühepaadi kergekaallane Valeri Prosvirnin. Kuigi Prosvirnin oli eelsõidu jäänud viiendaks, võttis ta ennast vahesõidus kokku ning lõpetas teisena.

Tulemus viis noormehe 12 parema hulka poolfinaali, kus ta vastasteks olid türklane Mete Yeltepe, prantslane Arnaud Pornin, jaapanlane Takahiro Suda, slovakk Lubos Podstupka ning sakslane Jonathan Koch. A-finaali pääsuks oli vaja sõuda kolme hulka.

Sõudsid lausvihmas

Paduvihmas toimunud sõidu stardist väljus kõige kiiremini türklane, järgnesid slovakk ning jaapanlane. Prosvirnin jäi võistlejate rivi lõppu ning sõudis kuuendal kohal 1000 meetri märgini. Etteotsa oli nüüd tõusnud Takahiro Suda Jaapanist, türklane langes teiseks ning slovakk Podstupka kolmandaks. Prantslane Pornin, kes seni liikus neljandal-viiendal positsioonil, hakkas väsima. Seetõttu õnnestus Prosvirninil koha võrra tõusta ning viiendana ta ka lõpetas (7.42,72). Sõidu võitis ülipõnevas lõpuduellis Suda ajaga 7.29.82. Järgnesid Podstupka (7.29,99), Koch (7.31,83) ja türklane Yeltepe (7.31,90). Prantsuse koondislane jõudis pärale peale Prosvirninit ajaga 7.44,75. Prosvirnin võistleb kohtadele 7-12 Esimesest sõidust läksid põhifinaali Pappas Ilias (Kreeka; 7.30,31), Jaap Schouten (Holland 1; 7.32,17) ning Alwin Snijders (Holland 2; 7.35,86). Prosvirnini homsed B-finaali vastased lisaks Mete Yeltepe’le (TUR) ja Arnaud Porninile (FRA) on esimeses poolfinaalis 4.-6. kohale jäänud Leedu juurtega Hong Kongi esindaja Rolandas Kazlauskas, hiinlane Zhenggang Song ning inglane Alisdair Leighton-Crawford. Finaalid peetakse Linz-Ottensheimis pühapäeval.