Londoni OM: Eesti neljapaat stardib juba homme kell 13.30

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. juuli 2012, 15:54

Kui eile viskasime pilgu Londoni olümpiamängudel startiva paarisaeru kahepaadi tegemistele, siis täna on kord kihlveokontorites ka medalisoosikuks peetava paarisaerukvarteti käes. Homme eesti aja järgi kell 13.30 startivad neljapaatide eelsõidud tõotavad juba algusmeetritest ülimat põnevust.

london2012_logoEesti paatkond koosseis eessõudja Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä kvalifitseerus Londonisse sisuliselt viimasel hetkel – maikuus Luzernis toimunud kvalifikatsiooniregatilt. Idee luua tugev paatkond sündis aga peale mullust, Bledis toimunud MMi, kui toona kahepaadil sõudnud ning mitmendat aastat MM-i B finaali tasemel lõpetanud Raja ja Taimsoo nägid koos Endreksoni ja Jämsäga, et nende võimalused peituvad ühiselt neljapaadis.

Kohal kõik vägevad

Olümpiaõigus on ühtekokku antud 13 neljapaadile, sealhulgas näeme stardis 2005-2009. aastani võitmatuna püsinud poolakaid (Wasielewski, Kolbowicz, Jelinski, Korol), tunamullust MM-kulda, täies koosseisus oma esimest olümpiat sõudvat Horvaatiat (Sain, Sinkovic, Martin, Sinkovic), eelmise aasta MM-kulda ning Pekingi olümpiavõitjat Austraaliat (Morgan, Forsterling, McRae, Noonan). Kohal on võimsad Saksamaa, Prantsusmaa, kodupubliku ees võistlev Suurbritannia, Ateena olümpiavõitja Venemaa, Itaalia, Sveits, Ukraina ja USA.

Eesti nelik stardib eesti aja järgi kell 13.30. Vastased on Itaalia, USA, Venemaa ja Prantsusmaa. 12 parema sekka ehk poolfinaali pääsevad koheselt kolme eelsõidu kolm paremat. Viimased kolm selguvad vahesõidus.

Teises eelsõidus algusega kell 13.40 stardivad Horvaatia, Austraalia, Poola ja Uus-Meremaa ning kolmandas stardiga kell 13.50 Saksamaa, Sveits, Suurbritannia ja Ukraina.

Endrekson ja Raja on ettevalmistusega rahul

Eesti neliku vanim liige, Tõnu Endrekson arvas, et tippvõistlusele eelnenud plaanid on kenasti realiseerunud. „Oleme teinud seda, millest kokku tulles ka mõtlesime. Viimased treeningud enne Londonit tegime koduses Pärnus ja kuigi need toimusid väga rasketes ilmaoludes, jäin ma igati rahule“, märkis olümpiahõbe.

Paadikaaslane Allar Raja lisas, et meeleolu on kõigil positiivne ja kui kolleegi Andrei Jämsä selg ka paranenuks tunnistati, on kõik kõige paremas korras.
„Pärnus enne väljalendu tehtud trennid küll natuke häirisid, kuid tipus on need meeskonnad, kes igasugustes tingimustes toime tulevad“, vihjas Raja, nagu Endreksongi, et suvepealinn ei pakkunud nimele väärilisi tingimusi.

Kui Eesti nelik pääseb eelsõidust otse poolfinaali, tullakse järgmisena veele kolmapäeval, 1. augustil. Kui ei, siis ootab ees esmaspäevane vahesõit. Olümpiafinaal sõidetakse reedel, 3. augustil.

Laupäeval saab olümpiaristsed ka eelsõidus startiv Eesti paarisaeru kahepaat. Geir Suursild ja Jüri-Mikk Udam on kolmandas eelsõidus vee peal kell 12.50, vastasteks Suurbritannia, Uus-Meremaa ja Argentiina.