Londoni OM: neljapaati ootab ees sõit finaalipääsu nimel

Vahur Mäe, toimetaja   |   31. juuli 2012, 14:50

Londoni olümpiamängude sõuderegatt hakkab jõudma poole peale. Läheb veelgi põnevamaks, sest kolmapäevases poolfinaalis kohtub Eesti paarisaeru neljapaat tuliste vastastega, et pidada maha võitlus elu-surma peale – finaalipääsu nimel.

london2012_logoPeale eilset vahesõitu, mis selgitas, et poolfinaali kõlbulikud on ka Uus-Meremaa, Itaalia ja Sveits, andis loos järjestuse ning poolfinaalsõitude koosseisud.

Eesti aja järgi kell 12.40 startivas esimeses poolfinaalis tulevad veele Sveits, Austraalia, Venemaa, Horvaatia, Suurbritannia ning Uus-Meremaa.

Teises sõidus (12.50) on vaja kõik endast välja panna ka Kaspar Taimsool, Tõnu Endreksonil, Allar Rajal ja Andrei Jämsäl, kes kohtuvad Prantsusmaa, Saksamaa, Poola, Ukraina ja Itaaliaga. Eelringist on meie nelikul kirjas võit Prantsusmaa ja Itaalia üle. Teiste rivaalidega Etonis kohtutud veel pole. Poola valitses täpselt samas koosseisus (Wasielewski, Kolbowicz, Jelinski, Korol) vankumatult aastatel 2005-2009, seejärel mõnevõrra nõrgenes, kuid on taas tõusnud oma paremate päevade vormi. Saksamaa ja Prantsusmaa on aastate jooksul olnud finaalides stabiilsed tegijad ning võitnud sageli medaleid.

2012_Londoni_OM_EST_vs_RUS_F.Rein_Kilk.JPG2
Kaader eelsõidust – taamal sõidu võitnud Venemaa. Foto: Rein Kilk

Mõlemast poolfinaalist pääseb reedel sõidetavasse medalisõitu kolm paremat. Eesti neliku võimalusi vaagides on neil kõik eeldused finaali jõuda. Paar nädalat enne olümpiamänge Andrei Jämsät tabanud seljavigastus on taandunud, tehniline töö ja paaditunnetus paranenud ning meeskonna jõunäitajad timmitud viimase piirini – täpselt nii, nagu nelja aasta tähtsaim etteaste seda nõuab.

Kui Eesti meeskond suudab murda finaali, tasub pöidlahoidjatel telerite ette koguneda reedel, 3. augustil kell 13.30.