Londoni OM: Suursilla ja Udami olümpiavõistlus sai lõpu

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. juuli 2012, 11:09

Londoni olümpiamängude sõuderegatil on täna kavas mitmete paadiklasside eel-, aga ka juba vahesõidud. Nii tõmmati joon alla paarisaeru kahepaatide poolfinalistide sõelumisega.

london2012_logoEesti verinoored sõudjad Geir Suursild ning Jüri-Mikk Udam pistsid eile eelsõidus rinnad vastamisi maailma eliitpaatkondadega Uus-Meremaalt, Suurbritanniast ning Argentiinast. Eesti paatkonna vahesõitu langemist võis ette ennustada ning täna varahommikul see ka sõideti. Nii selgus meie meeskonna lõplik saatus ning ette ennustatult polnud see sugugi roosiline.

Suursild ja Udam konkureerisid Kanada, Ukraina ning Austraalia paatkondadega. Juba stardist väljudes jäi Eesti koosseis rivaalidele oluliselt alla, kaotades esimesel 500 meetril eelviimasele, Kanadale juba üle 2,5 sekundi. Distantsi edenedes kogunes kaotussekundeid üha enam ning finišis näitaks ajamõõtja Eestile tulemust 6.38,50.

Vahesõidu võitis tulemusega 6.25,36 Austraalia paar Crawshay-Brennan. Neile järgnes ajaga 6.30,19 Ukraina (Mikhai-Morozov) ning kolmandana 6.30,74ga Kanada (Braithwaite-Kowalyk).

Seega kogunes Suursilla-Udami olümpiakontole kaks sõitu. Oma esimesed olümpiavõistlused lõpetasid nad viimasel ehk 13. kohal.

2012_OM_Suursild-Udam_F.Taivo_Lutterhtuleht
Suursild ja Udam olümpiaveel. Foto: Taivo Lutter / Õhtuleht

Poolfinaalid sõidetakse teisipäeval, 31. juulil.

Eesti spordisõber saab edaspidi tuliselt kaasa elada paarisaeru neljapaadi võistlemisele. Avapäeval läbitud eelsõit viis Taimsoo, Endreksoni, Raja ja Jämsä otse poolfinaali seltskonda. Eesti neliku viimased vastased selguvad esmaspäeval, 30. juunil sõidetavas vahesõidus.