Londoni OM: Udam ja Suursild ühinesid koduses konkurentsis olümpiapileti jahti

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. juuni 2012, 14:03

Täna Pärnus toimunud meeste paarisaeru kahepaatide kohalik olümpiakvalifikatsioon pakkus suurüllatuse, kui noored – tallinlane Jüri-Mikk Udam ning pärnakas Geir Suursild panid oma paremuse maksma vanemate kolleegide ees.

Siiani oli mullustel maailmameistrivõistlustel Kaspar Taimsoo ja Allar Raja poolt Eestile välja võideldud olümpiapileti saaga kestnud nädalaid – valikut nähti kahe paari vahel – kas lubada ihaldatud olümpiaveele Eesti eest võitlema Vladimir Latin ja Kaur Kuslap või hoopis Artur Maier ja Joosep Laos. Kuna mõlemal paatkonnal oli katsevõistluste jadas kirjas üks võit, pidi otsustama tänane, kolmas, sõit. Kes pani panused viimasel MK-etapil paremaks osutunud, kuid siiski olulisel määral rahvusvahelise klassi lävepaku taha jäävatele Maierile-Laosele, kes kodumaised karikavõistlused võitnud Latinile-Kuslapile.

2012_Udam-Suursild_EM_noorte_kuld__F.Hardi_Murula
Udam ja Suursild kuldsena poodiumil. Noorte Euroopa meistrivõistlused Sloveenias Bledis. Foto: Hardi Murula

Täna polnud aga kogenud paaridel nooremate vastu võimu. Siin kuulus sõnaõigus hoopis tänavu noorte Euroopa meistrivõistlused võitnud Udamile-Suursillale, kes küll, jah, napi eduga, aga siiski ajaga 7.13,28 võidukana üle lõpujoone libisesid. Latin-Kuslap said ajaks 7.14,22 ning Maier-Laos 7.36,45.

Lõppotsuse teeb alaliidu juhatus

„Reedel kell 17.00 koguneb alaliidu juhatus, et anda üllatusolukorrale hinnang ehk otsustada, kes Londonisse sõidab. Kahju, et kogenumad tegijad nii tagasihoidlikult esinesid“, kommenteeris sündmuste kulgu peasekretär Jaan Tults.

„Ei ole sugugi välistatud, et kui paberimajandusega asjad korda jõuame, võib juhatus anda võimaluse Udamile-Suursillale“, lisas aastakümneid sõudeliidu tüüri juures olnud Tults.