Luzern, MK III etapp: M4x homse poolfinaali koosseis teada

Robert Väli   |   12. juuli 2013, 19:22

Robert Väli, Luzern

WRCup logo 2012

Täna pärastlõunal toimusid Luzenis vahesõidud ja nüüd on selged ka meie homsed poolfinaali vastased.

Niisiis, läbi vahesõitude läksid poolfinaali pääset taotlema Poola, Holland, Tšehhi, Argentiina ja kaks Austraalia meeskonda. Kõik need meeskonnad olid oma eelsõitudes üsna kindlalt tagumistel kohtadel. Vahesõidust said poolfinaali edasi 3 paremat meeskonda ja finišeeriti järgnevalt:
1. POL   5:49,80
2. NED   5:50,97
3. CZE    5:51,07
——————-
4. AUS_1 5:52,74
5. AUS_2 5:57,71
6. ARG   6:06,67

Poolfinaalsõitude koosseisud on järgmised:
PF1: ITA, GBR, EST, CRO, USA, NED
PF2: POL, CAN, GER, NZL, RUS, CZE

Meid huvitav poolfinaal algab Eesti aja järgi kell 15:47

Live race tracker’i aadress on: http://www.worldrowing.com/live-results?type=live

NB! Kogemus näitab, et Google Chrome’i kasutajatel oleks kasulik laadida endale plugin “IE Tab”, vastasel juhul ei kipu audiosignaal sisse tulema.

*

Muud huvitavat:

Üheks võistluste kohustuslikuks elemendiks onTeam Manager’ide koosolek. Koosolek ei kujuta endast muud kui tavapärast võistkondade kohaloleku kontolli, loosimist ja rutiinset infot võistluste kulgemise ja üldiste organistsiooniliste küsimuste kohta.

Kuivõrd 2013. aasta hooaeg lõpeb Tallinnas FISA Coaches Conference‘ga, siis tuletati seda kõikidele asjosalistele veel kord meelde ja FISA Peasekretäri Matt Smithi suu läbi esitati kvoorumile küsimus: “Milline on Eesti üks silmatorkavamaid ja kõigile teadaolevaid tegusid viimasela ajal” (M.Smith pidas silmas seda “midagi”, mida peaaegu kõik kasutavad kuid vähesed aduvad kus ja kelle poolt see loodud on). Üks õige vastus saalist siiski tuli ja see oli “Skype”.

Asja point on selles, et 7-10. novembril 2013 Tallinnas toimuval FISA treenerite konverentsil, mille koostisosaks on ka üks “kohalike tegijate” poolt esitatav ettekanne, on Sõudeliit välja pakkunud Skype tutvustamise. Analoogsel üritusel Itaalias Vareses 2011 pidasid itaallased vajalikuks teha analoogse ettekande Ferrarist. Sealt ka meie peasekretäri Jaan Tultsi idee esitleda sel korral “Eesti Asjana” Skype. Läbirääkimised sel teemal käivad nii Skype kui ka FISAga ning homsel selleteemalisel koosolekul, siin Luzernis, selgub kas meie poolt pakutu on FISAle vastuvõetava või mitte.

Kuivõrd selline Skype-teemaline küsimus juba Team Manageride koosolekul esitati, siis tuleb tunnistada, et soodus pinnas selle teema päevakorda võtmiseks on olemas. Niisiis … me sõudjad, saame ka sellisel moel Eesti Asja ajada, lisaks sellele, et oleme lihtsalt “kõvad vennad” …

Muide, pean mainima, et sõltumata sellest kui populaarne sõudmine kodumaal on või ei ole, oleme sõudemaailmas ikkagi tegijad – riik, kes suudab välja panna neljapaadi (rääkimata kaheksapaadist) ja sealjuures konkureerida maailma tasemel medalitele … see on jõukohane vaid Suurtele Sõudemaadele. Nii on …

Uuendustest:

2013. aasta veebruarist kehtima haknud reeglitega on ette nähttud võimalus nö staatiliseks arbitraažiks. Ehk et: kui tavapäraselt sõidab arbiiter kaatriga võistlejate taga, siis nüüd on antud võimalus, et arbiitrid seisvad kaatritega distantsi kõrval ja siirduvad distansile vaid vajadusel. Esmakordelt kasutati sellist võimalust MK II etapil Etonis ja nüüd ka siin Luzernis. Põhjus on väga lihtne: mida vähem veesõidukeid distantsil, seda vähem kõikvõimalikke häirivaid lainetusi.

Teiseks silmatorkavks uuenduseks on see, et kontrollkomisoni liige ei ole paadisillal enam kilogramme kaaluva fotoalbumiga vaid IPadi või selle analoogiga ning võistlejate isikute tuvstamine toimub nö online’s FISA andmebaasiga.

Kolmandaks võiks mainida asjaolu, et Luzenis asuv Rotsee järv, millel võistlused toimuvad ja mis tegelikult on Natura 2000 ala, on lõpuks ehitatud korralik finišitorn. Teades kolleeegide üleelamisi selle asja sündimise juures, tuleb tõesti müts maha võtta … ma-ei-tea-kelle ees, sest kummalisel kombel on üle ilma nii, et sõudjad, kes on üsna “rohelise” maailmavaatega, põkkuvad alatasa kokku probleemiga, et seda või teist asja ei saa teha sest vastav veekogu on kas kaitseala või muidu piirangute all ja samas … sa ei saa olla sõudja kui sa pole loodusega “sina peal”….

20090710 Luzern finishitorn
Luzern, Rotsee järv, finisitorn kuni 2012. Foto: Robert Väli

20130711 Luzern finishitorn
Luzern, Rotsee järv, finisitorn 2013. Foto: Robert Väli