Luzerni MK: finaaletapil selgub Eesti MM-koondis

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. juuli 2010, 00:00
Tänavune rekordpikaks veniv rahvusvaheline sõudehooaeg, mis kulmineerub hilissügisel maailmameistrivõistlustega maakera kuklapoolel, Uus-Meremaal, toob eeloleval nädalavahetusel tippseltskonna Luzerni, kus võisteldakse maailmakarikasarja viimasel, kolmandal, etapil.
MK_logo
Eesti Sõudeliit lähetab Shveitsi sõudemekasse Luzerni, eesmärgiga selgitada välja MMil startiv koondis, viis paatkonda.
Suurimad edulootused on taas pandud paarisaeru kahepaatidele, kus meid esindab kaks paatkonda: Eesti 1 ehk mullune MMi pronksiduo Kaspar Taimsoo ja Allar Raja ning Eesti 2 ehk alles viimasel minutil MK-le pääsenud, sel hooajal siiani kahvatult esinenud Andrei Jämsä ja Tõnu Endrekson.
Hiljemalt nädala lõpuks selgub, milline meie paatkondadest sõidab Uus-Meremaale. Eesti Sõudeliit on määratlenud reeglid, et kui paate on konkurentsis üle kümne, peab platseeruma vähemalt kaheksandaks ja kui mõlemad paadid peaksid esikaheksasse jõudma, võrreldakse omavahelist paremust.
Taimsoo ja Raja pronks poodium Bled MK2010
Raja ja Taimsoo Bledi MK-etapi poodiumil kolmandana.     Foto: Fred Killing
Kahepaatide konkurents tuleb Luzernis oodatult ülimalt kõrge. 28 võistkonna seas tulevad favoriitidena veele tänavu juba kaks MK-etappi võitnud britid Matthew Wells ja Marcus Bateman. Kindlasti tasub jälgida uusmeremaallasi Coheni-Sullivani, shveitslasi Vonarburgi-Stoferit, sakslasi Krügerit-Knittelit jt.
Kas Taimsoo ja Raja on taastunud väikestest tervisehädadest ning Jämsä ja Endrekson Müncheni aegsest mõõnaperioodist? Seda hakkame nägema juba reedel, mil toimuvad eelsõidud.
Meeste ühepaadil on Eesti eest taas väljas Igor Kuzmin, kes viimati võistles Bledi MK-l ja sai seal 14. koha. Üheseid on eelülesandmise põhjal tulemas starti 36. Kaasa teevad Ondrej Synek, Marcel Hacker, Olaf Tufte, Ralph Kreibich, Mahe Drysdale, Tim Maeyens, Alan Campbell ning Lassi Karonen.
Kaisa Pajusalu, kes Münchenis oli 13., teeb etteaste ühesel. Konkurente on Eesti neiul 20, sealhulgas on medalipretendendid Karsten, Knapkova, Svensson ja Twigg.
Üle hulga aja ja sel hooajal esmakordselt esindab Eestit maailmakarikal kaheksapaat. Mõnevõrra noorenenud koosseisus teevad kaasa vanade olijatena Rauno Talisoo, Alo Kuslap, Artur Maier, Jaan Laos ja Andrus Sabiin. Nende nooremad kolleegid esindusvõistkonnas on Kaur Kuslap, Martin Neerot ja Sten-Erik Anderson. Roolimees on Siim Schvede.
Kaheksalisi tuleb starti 11. Kohal on mullune maailmameistrivõistluste esikuuik eesotsas kuldmedallistide sakslastega. Meie oktetilt oodatakse konkurentsivõimelise ajaga kohta kaheksa hulgas, mis tagaks neile MM-pileti.
Täpse ajakava leiab siit!
Eelülesandmised paadiklasside kaupa on siin!