Luzerni MK: koondis esines tagasihoidlikult

Vahur Mäe, toimetaja   |   31. mai 2008, 13:55

MK_logoŠveitsis Luzernis toimub sel nädalavahetusel sõudmise MK-sarja teine etapp. Eesti koondis on sel korral väiksearvuline – kaasa teevad Valeri Prosvirnin ühepaadil ja Kaisa Pajusalu ning Jevgenia Rõndina paarisaeru kahepaadil.

 

Luzernis Rotseel on olnud kergelt pilves ja soe sõudmisilm. Distantsil puhuv taganttuul on soosinud ka kiireid sõiduaegu. Eelsõidud, vahesõidud ja tagumised finaalid on nüüdseks läbitud ja kahjuks pidid eestlased tunnistama kõikide konkurentide paremust.


Prosvirnin Luzernis Foto: Igor Meijer

Tänavusel hooajal end absoluutkaalus proovile panev tallinlane Prosvirnin startis neljandas eelsõidus, kuhu vastasteks oli loos andnud Monacot esindava Mathias Raymondi, belglase Bart Poelvoorde, rootslase Lassi Karoneni ning legendaarse norralase Olaf Tufte.
Juba distansi algusosas jäeti meie mees võistlejaterivi lõppu ja viimasena ta ka ajaga 7.23,79 lõpetas. eelsõidu võitis algusest peale juhtinud Tufte (6.54,27). Järgnesid Karonen (6.57,87), Poelvoorde (7.12,40) ja Raymond (7.16,84).
Teiste eelsõitude võitjad olid tsehh Ondrej Synek (6.53,95), Mahe Drysdale Uus-Meremaalt (6.54,41) ja britt Alan Campbell (6.53,60).

C-finaalis kuues

Kõik võitjad pääsesid otse poolfinaali, ülejäänud said uue võimaluse õhtustes vahesõitudes. Prosvirninil jäi poolfinaalist puudu alla kahe sekundi (7.08,02). Sõidu võitis hollandlane Sjoerd Hamburger ajaga 7.00,37. Teise poolfinaali koha võttis enesele Brasiiliat esindav Anderson Nocetti (7.06,67).

Laupäevases C-finaalis startis Eesti koondislane koos Uus-Meremaa teise numbri Matthew Trotti, prantslase Pierre-Jean Pielter’i, Tsiilit esindava Oscar Vasquezi, belglase Bart Poelvoorde ning mehhiklase Patrick Loliger Salasega. Esimesel distantsipoolel liikus kõige teravamalt Peltier Poelvoorde ning Vasquez’i ees. Viiesajal meetril oli Prosvirnin veel neljas, siis aga langes viiendaks ning lõpuks loovutas ka koha seni viimasel positsioonil liikunud Trott’ile. C-finaalis sõutud aeg 7.16,94 andis teisel MK-etapil kokkuvõttes 18. koha. C-finaali võitis Poelvoorde (7.01,75) Salase (7.02,83) ja Vasquez’i (7.09,31) ees. Pierre-Jean Peltier sai kirja 7.10,47 ning Trott 7.13,14.

Pajusalu haigestus, kuid otsustas võistelda

Naiste paarisaeru kahepaatide konkurentsis pidid Kaisa Pajusalu ja Jevgenia Rõndina sarnaselt Prosvirninile tunnistama kõikide konkurentide paremust. Üheks põhjuseks võib siin pidada ka Pajusalu haigestumist – nimelt veetis tütarlaps kogu neljapäevase päeva palavikuga võideldes voodis. Probleemide kiuste otsustati eelsõidus siiski startida. Sõidu võitis Hiina esimene koosseis Li Qin-Tian Liang (6.55,09). Järgnesid Megan Kalmoe-Ellen Tomek USAst (6.58,96), Šveitsi esindavad Regina Naunheim-Nora Fiechter (7.08.53) ja valgevenelannad Tatsiana Narelik-Volha Ustsinenka (7.14,08). Eestlannade viienda koha tulemuseks oli 7.28,88. Poolfinaali said iga sõidu kolm paremat, ülejäänud jätkasid samal õhtul vahesõitudes. “Haigestumine muutis organismi nõrgaks. Eelsõidus olin tühi ja tuim ning sellises olukorras pole just kõige paremaid tulemusi loota”, resümeeris Pajusalu.
Teise võimaluse said kolm paremat, kuid kahjuks lepiti viimase, neljanda kohaga, mille andis aeg 7.22,78. Sõidu võitsid soomlannad Sanna Sten-Minna Nieminen (7.08,99). Järgnesid Tatsiana Narelik-Volha Utsinenka Valgevenest (7.13,38) ja Martha Helgeland-Tine Schoeyen Norrast (7.19,08).
Eraldi C-finaali ei sõidetud, kuna Luzernis startis vaid 13 paatkonda.

Viimane, kolmas MK-etapp sõidetakse 20.-22. juunini Poolas Poznanis. Siis on stardis ka meie kahepaadiässad Jaanson-Endrekson ning neljapaat koosseisus Raja, Kuzmin, Latin ja Taimsoo.

Rõndina ja Pajusalu eelsõidus       Foto: Igor Meijer