Luzerni MK: Prosvirnin võistleb absoluutkaalus

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. mai 2008, 23:39

MK-karussell saab jätku teise etapina Shveitsis Luzernis, kus teeb etteaste ka väikesearvuline Eesti koondis. Kuna paarisaeru kahepaadi ässad Endrekson ja Jaanson ning neljapaadisõudjad on hetkel kodumaal läbimas olulist alpimajakuuri, ei mahtunud 30. mail alguse saav ja 1.juunini kestev jõuproov nende plaanidesse. Eesti Sõudeliit otsustas siiski esinduse välja panna, saates võistlustulle ühepaadil sõudva Valeri Prosvirnini ja paarisaeru kahepaadil juunioride klassis hiilgetulemusi näidanud, nüüdseks naiseikka jõudnud Kaisa Pajusalu ja Jevgenia Rõndina.

MK_logo.jpg

Prosvirnini jaoks on tegemist täiesti uue situatsiooniga, kuna veel eelmisel aastal sõudis ta kergekaalupaadil. Noormees on nüüdseks lihasmassi arendades tublisti kaalus juurde võtnud ja saab absoluutklassis seega mõõtu võtta selle maailma vägevatega. Nimelt tulevad 27 osaleja seas veele esimese etapi võitja, britt Alan Campbell, eelmisel aastal tippseltskonda jõudnud tsehh Ondrej Synek, Saksamaa veteran Marcel Hacker, Ateena Olümpiavõitja Norrast – Olaf Tufte, kevadel Uus-Meremaa katsevõistlustel tippsõudmisesse naasnud Rob Waddelli alistanud ja sellega endale ihaldatud Pekingi-pääsme taganud Mahe Drysdale, rootslaste suurlootus Lassi Karonen jpt. Stardinimekirjast leiab ka mitmeid Ladina-Ameerika sõudjaid, kes on Euroopasse saabunud timmima vormi Pekingiks.

Naiste kahesel on Rõndinal – Pajusalul konkurente 17. Favoriidiks võib pidada Uus-Meremaa kaksikõdesid Georgina ja Caroline Evers-Swindelle, kellele pakuvad kindlasti konkurentsi Hiina esinumbrid Li Qin ja Tian Liang.

Üldises plaanis hoiab sõudefänne põnevil teadmine, et meeste paarisaeru kahepaadil teevad oma esimese rahvusvahelise etteaste legendaarne Rob Waddell ja tema noor paarimees Nathan Cohen. Tõnu Endreksoni ja Jüri Jaansoni plaanidesse mahub viimane, kolmas Mk-etapp, mis toimub 20.-22. juunini Poolas Poznanis. Luzerni võistluse tähtsamaid sõite on kõigil huvilistel võimalus otseülekandes näha siit!

492
Mullu juunioride MMil hõbeda pälvinud Rõndina ja Pajusalu    Foto: Robert Väli