Luzerni MK: Taimsoo ja Raja sõidavad homme A-finaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. juuli 2010, 00:00
Luzernis toimuval sõudmise MK-etapil oli täna kavas teine võistluspäev. Enamus Eesti paatkondi sõudsid C-finaalis, paarisaeru kahepaat koosseisus Taimsoo ja Raja läbisid aga edukalt poolfinaali ja jõudsid suurde finaali. Kaheksapaatide vahesõidud lükati kuumalaine tõttu õhtusesse programmi.
MK_logo
Taimsoo ja Raja, kes eelmise etapi Münchenis pidid terviseprobleemide tõttu vahele jätma, on taas heas löögihoos, sest seda näitas kena esitlus poolfinaalis, kus sõuti Prantsusmaa (Berrest-Bahain), Itaalia (Agamennoni-Perino), Tsehhi (Vitasek-Jirka), Norra (Hoff-Borch) ja Kuuba (Arruez-Hernandez) vastu.
Kohe distantsi algusosas lülitasid võimsaima käigu sisse prantslased. Taimsoo ja Raja püsisid stabiilselt teisena. Berrest ja Bahain võitsid sõidu ajaga 6.15,23 Eesti paatkonna 6.17,32 vastu. Kolmandad olid tsehhid (6.19,13), neile järgnesid Norra (6.21,57), Kuuba (6.24,78) ja Itaalia (6.29,72).
„34 kraadine leitsak on karm. Õhk ei liigu ja juba enne sõitu tunned end kui vati sees“, lõi Taimsoo kujundi, mis ilmselgelt kirjeldab alpiriigis valitsevat olukorda. „Meie oleme rahul, sest teame, et täna jätsime varu sisse. Lõpus võinuksime tempo tõsta ka 40 tõmbeni minutis, kuid see jäägu homse finaali tarbeks“, kirjeldas viljandlane optimistlikku seisu.
Igatahes homses suures finaalis, mis eesti aja järgi stardib kell 14.03, rivistuvad lisaks Eestile üles Prantsusmaa, Tsehhi, Suurbritannia, Uus-Meremaa ja Shveits.
Finaali jõudmisega vastab Taimsoo ja Raja etteaste igati maailmameistrivõistlustele pääsme lunastamise kriteeriumidele ning nemad on hetke seisuga ainus kindel paatkond, kes koondiseridadesse kuulub.
Jämsä ja Endrekson sügavas mõõnas
Eesti teine paatkond, Andrei Jämsä ja Tõnu Endrekson, ei suutnud enamat C-finaalist, mis sõideti täna ja kus jagati kohad 13-18. Meie mehed pidid leppima Argentiina (Suarrez-Rosso, 6.22,82) ja Austraalia (Bidwell-Reedman, 6.23,87) järel ajaga 6.25,12 kolmanda kohaga. Kokkuvõtvalt tähendab tulemus Jämsäle-Endreksonile 15. kohta ehk siis nad olid positsiooni võrra paremad kui eelmisel, Müncheni MK-l.
„Hetkel tunnetan, et ma pole tavapärases konditsioonis, kus võimsust jagus. Eks oma osa ole selles ka peale olümpiat tehtud nn. vaheaastas“, lahkas Endrekson kahvatu sõidu tagamaid. Praegu pole teada, kuidas olümpiahõbeda hooaeg edasi kulgeb.
Kaisa Pajusalu C-finaalis teine
Ühepaadil jõudis Kaisa Pajusalu C-finaali, kus tegi kena ettaste, lõpetades ajaga 7.51,57 Saksamaa teise numbri Weingarti järel (7.48,52) teisena. Pärnulannal võimsust jagus, sest poolel maal tõusis ta korra ka sakslanna ette liidriks. Napilt jäi Pajusalule alla hiinlanna Wang, saades ajaks 7.51,92). Järgnesid iirlanna Puspure (7.53,15), soomlanna Varvio (8.01,18) ning viimasena Tsiili esindaja Arriaza (8.02,95).
Kokkuvõttes tähendas tulemus Pajusalule 14. kohta. MM-pääsme taganuks tulemus kümne hulgas.
Kuzmin C-finaalis viimane
Ka meeste ühepaatidel on Eesti esindatud. Sarnaselt Pajusalule jõudis ka Igor Kuzmin C-finaali, kuid kahjuks pidi seal tunnistama kõikide konkurentide paremust (7.21,76). Sõidu võitis ja lõpptulemusena 13. koha teenis hiinlane Zhang (7.06,96). Järgnesid brittide teine number Crean (7.08,28), lõuna-aafriklane Lambert (7.08,45), Soome tulevikulootus Karppinen (7.11,37) ja Uus-Meremaa teine mees Arms (7.18,72).