Luzerni MK: Taimsoo ja Raja tipphetk!

Vahur Mäe, toimetaja   |   12. juuli 2009, 14:23

Kolmas MK-etapp, mis toimub Shveitsi sõudemekas Luzernis, on Eesti jaoks saanud imelise kulminatsiooni. Paarisaeru kahepaadiduo, Kaspar Taimsoo ja Allar Raja, võitsid äsja lõppenud finaalis pronksmedali.

218

Juba eelmisel MK-l Münchenis näitas alles selle hooaja alguses formeerunud duett, et neis on ainest kõrgetele kohtadele pürgimiseks, sest saavutati viies koht. Tänases finaalis rivistus üles paadiklassi maailma teravik eesotsas Uus-Meremaa koosseisu Matthew Trotti-Nathan Coheni ning prantslaste Cedric Berresti-Julien Bahainiga. Koha võidelda medalitele olid välja võidelnud ka Saksamaa (Eric Knittel, Stephan Krueger) ja Sloveenia (Luka ja Jan Spik). Erinevatel põhjustel ei tulnud starti britid Matthew Wells-Stephen Rowbotham.

705
Ajalooline hetk: meeste paarisaeru kahepaatide esikolmik vasakult:
prantslased Berrest-Bahain, sakslased Knittel-Bartels ning meie mehed Raja ja Taimsoo
Foto: Robert Väli

Lõputõmbe ajastus määrab sel hetkel palju Taimsoo ja Raja alustasid sildu põletavas tempos ja juhtisid kõikide konkurentide ees kui 500 meetrit oli sõidetud. Poolel maal möödusid meie meestest sakslased, kuid vahed esimese nelja osas olid marginaalsed. Finishiheitlust võib ehk pidada sama põnevaks, kui 2007. aasta Linzi MK-etapil, mis läks ajalukku sellega, et koguni viis paatkonda mahtusid vaid sekundi sisse (ka siis oli peategelaseks Allar Raja, kui ta oma paarimehe Igor Kuzminiga lõpetas pronksmedalil). Fotofinish andis võidu ajaga 6.19,62 Saksamaale. Ülinappide vahedega järgnesid Prantsusmaa (6.19,84) ja pronksile jõudnud Eesti (6.19,85). Napilt jäi medalita Uus-Meremaa (6.20,38), finaali lõpetasid viimasena sloveeni vennad Spikid (6.34,89).

Taimsoo ja Raja teel poodiumile
698a
Foto: Robert Väli

Edasi keskendutakse koostöö lihvimisele Paatkonna treener Matti Killing oli just autasustamistseremoonialt tagasi jõudnud ja andis kommentaariks, et lõputeravust jagus sel korral kenasti. “Võrreldes Müncheni 2. MK-etapiga on mehed tublisti arenenud. Tänase finaali tulemused sõltusid aga paljuski õnnest ehk sellest, kuidas lõputõmme ajastati”, mainis Killing.
Küsimusele, kuidas kulgeb MMi eelne ettevalmistus suve teises pooles, märkis treener, et laagerdatakse nii Eestis kui Leedus. “Ma loodan, et nüüd saame meelerahus keskenduda koostöö lihvimisele”, võttis Killing õnnestunud võistluspäeva kokku.
Taimsoo ja Raja sobivad suurepäraselt kokku Eessõudja Kaspar Taimsoo andis ülevaate, kus märkis, et peale Müncheni MK-etappi keskenduti väga tõsiselt oma nõrkadele kohtadele. “Täna nägime, et start ja lõpuosa on meil tunduvalt paremaks läinud ja progress on silmaga nähtav”, teatas ta. “Peale 500 meetri märki tundsime tuule keerutamist ja see lõi korra rütmi sassi. Suutsime kolme tõmbega kosuda ja paat sai uuesti liikuma. Teine hetk, kus kogesin muutust, oli siis, kui Allar 600 meetrit enne lõppu tõmbele võimsust suutis lisada, ärgitades mind ennastki kaasa tulema. Tunneme end paadis koos suurepäraselt ja töötame kui üks mees”, võttis Taimsoo ülieduka MK-etapi kokku. Edukas paatkond ja selle treener saabuvad kodumaale täna õhtuse Riia – Tallinn lennuga kell 20.20!

Luzerni MK
700
Foto: Peter Spurrier