Matti Killing valiti Pärnu Aasta meheks

Vahur Mäe, toimetaja   |   12. dets. 2016, 17:30

Pärnu linn valis tänavuseks aasta meheks Rio olümpiamängudelt pronksmedali võitnud paarisaeru neljapaadi juhendaja Matti Killingu.

Ühiskondlike organisatsioonide esindajatest ja Pärnu linnavalitsuse liikmetest koosnev komisjon tunnustas Rääma linnaosast pärit Killingut tema pikaajalise panuse ning hiljuti Rios võidetud pronksmedali eest.

2013 Matti Killing null.ee

Matti Killing. Foto: www.null.ee

Linnavalitsuse pressiteates seisab, et Killing omab Pärnu spordielu arendamisel ja juhtimisel ning linna positiivse kuvandi loomisel silmapaistvat mõju. Treenerina on ta aastakümneid panustanud sõudmise arendamisesse ja juhendanud sadu sportlasi. Detsembris pälvis ta EOK poolt eliittreeneri ehk kõrgeima kutsetaseme.

Linna Aasta naiseks valiti mittetulundusühingu „Pärnu Horisont“ juht Ilme Seepere, kes on aastaid panustanud sotsiaalhoolekande valdkonnas.

Tunnustused antakse üle 22. detsembril Ammende Villas. Tunnustamise eesmärgiks on väärtustada naisi ja mehi, kes on käesoleva aasta jooksul Pärnu linna arengule ja heaolule aktiivselt ning oluliselt kaasa aidanud. Pärnu aasta mehe ja aasta naise tiitliga kaasneb rändauhind, mille miniatuurne duplikaat jääb tiitli saajale. Tunnustusi on antud 1998. aastast.

Ka varem on sõudjad vastavaid tiitleid saanud: Tatjana Jaanson oli Aasta naine 2008 ning Jüri Jaanson Aasta mees 2004 ja Tõnu Endrekson 2008.