Merevaigust Aer andis Eestile arvukalt medaleid

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. juuni 2017, 22:57

Möödunud nädalavahetusel, 23.-25. juunini, toimus Leedus Trakai rahvusvahelises sõudekeskuses Merevaigust Aeru regatt, kus kõrgeid tulemusi näitasid ka paljud Eesti paatkonnad.

Viimase MK-etapi katkestama pidanud Tõnu Endrekson ja Allar Raja olid taas rivis ning panid end finaalis proovile mais neljapaadi koosseisus Euroopa meistriteks kroonitud leedulaste Aurimas Adomaviciuse ja Rolandas Mascinskasega. Leedulased võitsid 6.19,46ga, kuid mitte palju, sest Endrekson ja Raja said kirja 6.21,56. Ka teisel päeval sõuti kahepaadil. Siis õnnestus Eesti paaril võita, ent sõit toimus Leedu esinumbrite osaluseta. Endreksoni ja Raja järel platseerus teiseks nõrgem Leedu paatkond koosseisus Nemeravicius-Kelmelis (6.37,38) ning kolmandana lõpetas teine Eesti paar – Johann Poolak, Marko Laius (6.46,37).

Võistlustules käisid ka Eesti paarisaeru neljapaadid. Esindusnelik Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Oskar Kuzmin ja Kaur Kuslap võtsid pühapäeval mõõtu Euroopa meistritest leedulastega, jäädes alla kindlalt, kuid mitte ülemäära kaugele. Võitjate ajaks mõõdeti 5.55,21, Eesti paatkonnale aga 6.00. Päev varem MM-ile pürgiv neljane väljas ei käinud ning siis vallutasid poodiumi Eesti noorema põlvkonna sõudjad. 6.12,9 pälvis võidu nelik koosseisus Mihhail Kuštein, Rain Harjus, Kristjan Linsalu ja Bertti Nurm. Teisena ajaga 6.28,30 finišeerus paatkond Koppel, Kama, Ruusalepp ja Randmäe ning kolmandana viljandlastest moodustatud kvartett Ovsjannikov, Muiste, Klein ja Kivistik (6.43,48).

Naiste samas paadiklassis särasid samuti Eesti sõudjad – nelik Kärolyn Mäesaar, Leena Kattel, Greta Jaanson ja Grete Alttoa edestasid Leedu ja Poola paatkondi. Pärnulannad Liisu Mitt ja Nora Küüts pälvisid paarisaeru kahepaadil Läti ja Leedu duode järel pronksmedali.

Kahel päeval maitses võidurõõmu tartlasest kergekaallane Andres Nöps, edestades esimesel päeval veenvalt Venemaa ja Läti rivaale ning teisel kaaslinlast Elari Looti. Jako-Martin Merimaa ning Anton Treskov võistlesid kergekaalu paarisaeru kahepaatide konkurentsis, olles kolmandad.

Edu saatis noorteparemikku kuuluvat Greta Jaansoni, kes lõpetas ühepaadil tugeva lätlanna Anna Karasa järel teisena. Eesti noortest moodustatud roolijata neljapaat Kodasma, Liik, Ritson ja Rahuoja platseerus Leedu ning Ukraina nelikute vahele teiseks.

Võistlemas käis ka Eesti naiste kaheksapaat. Väga hõredas konkurentsis, kus vastaseks oli vaid Ukraina paatkond, polnud raskusi sõidu võitmisega.

Naisveteranide ühepaadi 1000 meetril näitas taset võitjana finišeerunud Tatjana Jaanson, edestades ukrainlannadest rivaale. Ingrid Võsu, Rita Maier ja Ulvi Lutoškin kutsusid roolijata neljapaati Läti sõudja Vita Antone ning demonsteerisid veenvat üleolekut Daugava klubi neliku ees. Roolijata neljapaati istudes vahetas Läti sõudja Renate Line Maieri välja ning ka siin võidetu poodiumikoht – sel korral kolmas. Lisaks panid veteransõudjad end proovile ka kaheksapaadil, millel koos Venemaa sõudjatega platseeruti kolmandaks.