Merevaigust Aer: enamik Eesti sõudjaid kolis eelolevaks nädalavahetuseks Trakaisse

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. juuni 2019, 00:10
image_pdfimage_print

Eeloleval reedel, 28. juunil stardib Leedu sõudmise Mekas Trakais terve nädalavahetuse vältav „Merevaigust aer“, kus teeb kaasa praktiliselt kogu Eesti sõudeparemik.

Leedus toimuvast regatist on tiitlivõistluste eel saanud Baltimaade ja teiste lähiriikide strateegiline valik, sest tegemist on jõuprooviga, mille tugevas konkurentsis sihitakse mudelaegu ning rihitakse paatkondade edurivisid. Eestit esindab Trakais erinevates paadiklassides kümneid sõudjaid, teiste seas augustis peetavateks täiskasvanute maailmameistrivõistlusteks vormi seadvad mehed.

Trakais viibiva noortekoondiste projektijuhi Roman Lutoškini sõnul alla 23aastaste MM-i pääsme siiani lunastanud vaid paarisaeru kahepaadil startivad Mikhail Kushteyn ja Johann Poolak. Teistel paatkondadel avanevat Lutoškini sõnul Leedus hea võimalus mudelaegade alistamisel pileteid lunastada. „Võimaluse saavad Grete Alttoa ja Greta Jaanson ning head šansid on ka poiste paariskahestel. Tartlased Elar Loot ja Karl August Ruusalepp ning Pärnu poisid Martin Kaljuste ja Ander Koppel on tasemelt üsna võrdsed ning sealt keegi võiks ju kvalifitseeruda,“ arvas Lutoškin. Alla 19aastaste MM-i kandidaatidest pole keegi veel normi täitnud. Projektijuhi hinnangul on head võimalused ühepaadil startival Liisa-Marie Läänel, tüdrukute paarisaeru kahepaadil koosseisus Rachel Kõllo ja Annabel Aron ning mitmel poiste paariskaheselgi. „Noormeeste löögijõulised tegijad on Leo Muiste ja Mark Theodor Jalakas, aga ka Jaan Sander Klein ning Uku Siim Timmusk. Üllatusvõimelisi koosseise võib olla veelgi,“ rääkis Lutoškin.

Veel on ka selgusetu, millistes koosseisudes lähevad järgmise aasta Tokyo olümpiamängude pääsmeid jahtima täiskasvanud koondislased. Koondise treeneri Matti Killingu sõnul peab Trakais toimuv hakkama selgust looma, ent siiski jäetakse viimane sõna Rotterdami, kus juuli keskel peetakse MK-sarja finaaletapp. „Oleme palju kahepaatidel sõudnud ning Trakaiski sõidame laupäeval kaheseid. Teisel päeval liidame kaks kiiremat kahest kokku ja vaatame, kuidas neljapaadi liikuma saame,“ avaldas Killing. Leedus moodustavad duod Tõnu Endrekson ja Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaspar Taimsoo ning Jüri-Mikk Udam ja Kaur Kuslap.

Kogu info võistluse kohta on leitav siit. Lisaks klassikalisele „Merevaigust aerule“ toimub samaaegselt uus veteranide rahvusvaheline sprindiregatt Rowing Masters Sprint, kus teeb kaasa arvukalt Eestigi sõudeseenioreid. Kõigele lisaks võistlevad veteranid mix-klassi ehk mõlema soo esindajatest koosnevate kaheksapaatide 250 meetri distantsil.

Postituse tunnusfoto: www.trakai-visit.lt