Merevaigust aer toob vastamisi Eesti ja Leedu neljapaadid

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. juuni 2018, 18:39

Reedel, 29. juunil startisid Trakais Leedus rahvusvahelised Merevaigust Aeru sõudevõistlused, mida Eesti koondisse pürgijad kasutavad tavapäraselt kui väga head võimalust tugevas konkurentsis võistluskogemuse hankimiseks.

Leetu lähetati sõudeliidu ning erinevate sõudeklubide poolt võistlema enam kui 30 sõudjat. Teiste seas otsivad augusti alguses toimuvate Euroopa meistrivõistluste eel võistluspinget täiskasvanute koondise kandidaadid. Veele minnakse nii ühe-, paarisaeru kahe- kui ka neljapaatidel. Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä testivad hetkevormi ühepaadil ning koos Kaur Kuslapi ja Allar Rajaga paarisaeru neljapaadilgi. Lisaks stardivad Kuslap ja Raja koos paariseru kahepaadil. Kaspar Taimsoo ja Sten-Erik Andersongi ning koondisse pürgivad Jüri-Mikk Udam ja Joosep Laos võistlevad samuti paarisaeru kahepaadil, ent moodustavad omakorda mõlemast kahesest paarisaerunelikugi. Just kvartettide võistlus tõotab pinget, sest lisaks omavahelisele rivaliteedile saadakse vahetu võrdlus maailma ühe parima sõudeneliku Leeduga, kes mullu võitis pea samas koosseisus maailmameistritiitli.

Kuslap (vasakult), Endrekson, Raja ja Jämsä võistlesid samas koosseisus ka 1. MK-etapil Belgradis (Foto: Fred Killing)

Eesti koondis jättis Jaanipäeva paiku Austrias toimunud maailmakarikasarja 2. etapi vahele, kusjuures üheks põhjuseks oli just tugeva võistlusvõimaluse saamine kodule üsna lähedal asuvas tippsõudekeskuses.

Lisaks tippudele on Trakais võistlemas plejaad tugevaid noorsõudjaid, kes valmistuvad samuti nii kodusteks kui välisvõistlusteks.

Võistlused Trakais kestavad pühepäeva, 1. juulini. Samaaegselt võistlevad Leedus ka sõudeveteranid, võttes mõõtu World Masters Sprint’il.

Jõuproovi info ja tulemustega saab tutvuda siin.