Palju õnne: Mihkel Klementsov 50!

Vahur Mäe, toimetaja   |   29. nov. 2013, 13:48

Täna peab 50. juubelit Eesti Sõudeliidu juhatuse liige ja asepresident Mihkel Klementsov.

Haapsalus sündinud ja Pärnus kooliteed käinud omaaegne tippsõudja ja –treener Mihkel Klementsov tuli spordi juurde Audru treeneri Harry Lelle suunamisel ning omandas 1985. aastal Tartu Ülikooli Kehakultuuriteaduskonnas sõudmise eriala diplomi.

Mihkel Klementsov 50Klementsovi auhinnakappi kuulub neli Eesti meistritiitlit ning mitmeid noortevõistluste kõrgeid tulemusi, sealhulgas on tal ette näidata 1983. aastal NSV Liidu noorte meistrivõistlustel roolijata kahepaadil võidetud pronksmedal.

Peale aktiivset sõudjakarjääri alustas juubilar tööd sõudetreenerina, tuntumateks õpilasteks kahekordne olümpiahõbe Jüri Jaanson ning Barcelona olümpiamängudel paarisaeru kahepaadil 4. koha saavutanud Roman Lutoškin ja Priit Tasane.

Hetkel töötab Klementsov ettevõtjana Baltimaades sõudeergomeetreid turustavas firmas Concept 2 ning panustab aktiivselt kodanikuühiskonda, olles Eesti Sõudeliidu juhatuse liikmena asepresident. Klementsov on ka rahvusvahelise sisesõudmise võistluse „Alfa“ peakorraldaja ning sõudekohtunik

Eesti Sõudeliit soovib juubilarile tulemuslikke tegusid ning palju õnne!