Mitmed tipud Armadal. Järgneb laager Skradinis

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. okt. 2011, 08:35

Eeloleval laupäeval stardivad mitmed Eesti tippsõudjad rahvusvaheliselt tuntud Armada Cup’il Shveitsis, kuhu on lubanud starti tulla ka mitmed maailmanimed eesotsas legendaarse norralase Olaf Tuftega.

armada_cup_logoNii Allar Raja kui ka Kaspar Taimsoo jaoks on Armada Cup kujunenud traditsiooniliseks hooaja lõpetamise mõõdupuuks ja mõlemad spordimehed on seejuures näidnud väga häid tulemusi – 2008. aastal oli pärnakas Raja teiste ässade ees liider ning Taimsoo mullu maailmakuulsate uusmeremaallaste Drysdale’i ning Cohen’i järel pronksmedalil.

Seda, kas võidupreemiaid jagub ka eesti meestele, on selge homme pealelõunaks. Lisaks ühepaadil kahel korral olümpiakulla võitnud Olaf Tuftele ootavad korraldajad starti mitmeid lõunalaagritesse siirduvaid tuntud nimesid. Võistlustrass, üheksa kilomeetrit pikk, viib osalejd Wohlensee’d mõõda finisipaika Berni sõudeklubisse.

Armada_course
Rajaskeem

Paljuski on tegemist taktikaliste valikutega, sest trajektoori ette antud ei ole. Stardiprotseduuri kohaselt on eelistatud maailmakarikasarjas ning tiitlivõistlustel osalenud sõudjad, kes paigutatakse esimesse gruppi.

Armada_Cup_Olaf_Tufte_2008
Armadal on lubanud startida ka norralasest olümpiavõitja Olaf Tufte.  Foto: www.armadacup.ch

Lisaks Rajale ja Taimsoole lähevad treener Matti Killingu juhendamisel võistlustulle Joosep Laos, Sten-Erik Anderson, Kaur Kauslap ja Vladimir Latin ning mõned Pärnu Sõudekeskus Kalevi noored. Naistest tasub pöialt hoida Kaisa Pajusalule.

Järgneb Horvaatia laager

Peale Armadat suundub 2012. aasta Londoni olümpiamängudeks valmistuv kandidaatide ring Horvaatiasse Skradinisse, kus pehmes kliimas hakatakse koguma vastupidavuskilomeetreid. Krka rahvuspargi fjordidesse suunduvad treenima ka Pärnu Sõudeklubi tegijad Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä.

Vastavalt sügisel saavutatud kokkuleppele moodustati Londoni pääset lunastama võimas paarisaeru neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä. Eestil juba on taskus pilet paarisaeru kahepaadi võistlusklassis. Kuigi selle teenisid välja Taimsoo ja Raja, paistab seoses kvartetiprojektiga, et võimalus olümpiaõhu nuusutamiseks võib tekkida nii mõnelgi tulevikulootusel.