Mitt ja Vilbaste naasevad sisesõudmise EMilt esikümnekohtadega

Vahur Mäe, toimetaja   |   12. jaan. 2020, 00:00

Prahas peetud Euroopa sisesõudmise Euroopa meistrivõistlusi väisanud pärnulannad Kadri Vilbaste ja Liisu Mitt naasevad kodumaale vastavalt neljanda ja kaheksanda kohaga.

Alla 23aastaste konkurentsis lõi kaasa 20 atleeti, kelle seas Pärnu sõudekeskuse Kalevi kasvandik Vilbaste platseerus 2000 meetri distantsil 7.04,1ga neljandaks. Kõik poodiumikohad hõivasid kodupubliku ees võistelnud tšehhitarid: meistriks krooniti 6.54,7ga Anna Šantrušková, järgnesid Pavlíná Flamíková (7.01,9) ning Nikola Kropačková (7.03,2). „Enesetunne oli sõidu ajal hea, ent ajas pidin pettuma. Suutsin leida hea rütmi ning lõpuni pingutada, kuid vanemad ja kogenenumad võtsid oma,“ hindas Vilbaste, kelle plaan uut isiklikku tippmarki sõita luhtus.

Kadri Vilbaste (paremal) ja Liisu Mitt Prahas (foto: Ingrid Võsu)

Täiskasvanute arvestuses võistelnud Pärnu sõudeklubi esindaja Mitt sai 15 osavõtja seas ajaga 7.10 kaheksanda koha. Medalid jagasid omavahel Tšehhi ja Poola sõudjad: kuldmedali võitis 6.43,8ga Marie Natalie Jurková, teine koht kuulus poolatarile Anna Wierzbowskale (6.46,5) ning pronks võitja kaasmaalasele Radka Novotnikovále (6.57,8).

„Võistlussõidu eel ei teadnud ma konkurentidest suurt midagi. Alles peale sõitu nägin, et tase oli kõva, sest alla seitsme minuti tõmbas absoluutkaalu naistest kolm tegijat. Tulin siia küll uut isiklikku marki tõmbama, aga juba esimesel veerandil tundsin, et jalad on tuimad ja eesmärk jääb täitmata,“ tõdes Mitt, kelle rekord on 6.59,1. Pärnulanna lubas ebaõnnestumisest järeldused teha, sest juba kuu pärast on kavas maailmameistrivõistlused, kus taas plaan isiklikku rekordit püüda.

Juba 25. jaanuaril kogunevad Mitt, Vilbaste ning teised Eesti sisesõudjad Tallinna spordihalli, kus toimub Baltimaade suurim sõudemasinatel jõuproov „Alfa“.


Euroopa meistrivõistluste veebileht ja tulemused