MK 2: neljapaat sõuab finaalis, kahepaat B finaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. juuni 2014, 20:05

Foto: Fred Killing

Prantsusmaal Aiguebelette’i järvel toimuval sõudmise maailmakarikasarja 2. etapil oli täna kavas vahesõitude päev. Eesti meeste paarisaeru neljapaat tagas pääsu pühapäevasesse finaali.

2014 World Rowing CupKaur Kuslapil, Sten-Erik Andersonil, Kaspar Taimsool ja Allar Rajal on olnud tõsine tööpäev, sest hommikupoolikul võistles nelik eelsõidus, kus kaotati Suurbritanniale ja Hiinale. Kaks paremat liikusid koheselt finaali, teised, sealhulgas meie nelik sai uue võimaluse vahesõidus.

Õhtupoolikul peetud vahesõit, kus eestlaste vastasteks tulid Norra, Uus-Meremaa, Poola, Tsehhi ja Prantsusmaa, pakkus positiivseid emotsioone.  Meie kvartett oli stardist väljudes pigem tagasihoidlik, liidriohjad haaras Tsehhi, kes suutis kolmveerand distantsist liidertempot teha.

2014 MK2 M4x 2 päev foto Fred Killing
Eesti neljapaat vahesõidus

Alates poolest võistlusmaast suutis Matti Killingu juhendatav Eesti nelik tempot lisada ning tulise lõpuga möödus ka tsehhidest. Võidu tõi aeg 5.51,18, Tsehhile tõi teise koha tulemus 5.52,35 ning kolmandaks platseerunud Uus-Meremaa sai tulemuseks 5.54,9. Finaal stardib pühapäeval kell 14.33, kus lisaks Tsehhile on Eesti meeskonna vastasteks Suurbritannia, Hiina, Saksamaa ja Kanada.

Paarisaeru kahepaat rivistuses Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä jõudsid laupäevases valiksõelas poolfinaalini, kus täna osaleti. Suurepärastes ilmastikuoludes toimunud sõidu võitis Austraalia paar McRae-Belonogoff (6.10,10), järgnesid norralased Hoff ja Borch (6.11,68), uusmeremaallastest vennad Robert ja Karl Manson (6.12,95), sakslased Gruhne-Krüger (6.15,39) ning seejärel Endrekson-Jämsä 6.23,19ga. Sõidu viimaseks jäi Tsehhi duo Plocek-Andrle (6.24,4).

2014 MK2 M2x 2 päev foto Fred Killing
Jämsä ja Endrekson poolfinaalis

Tänane tulemus Eesti paarile finaalipääset ei toonud ning mehed sõuavad lõppkohale pühapäeval kell 11.50 startivas B finaalis. Seal jaotatakse kohad 7-12.

Finaalpäevast, sealhulgas eestlaste etteastetest teeb otseülekande www.worldrowing.com