MK 3: eelvaade

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. juuli 2014, 07:47

Eeloleval reedel, 11. juulil stardib Luzernis (Šveitš) Rotsee järvel tänavune viimane – kolmas – maailmakarikasarja etapp. Eestit esindab kolm paatkonda, seejuures läheb esmakordselt veele naiste paarisaeru kahepaat rivistuses Kaisa Pajusalu-Marliis Reinkort.

2014 World Rowing CupMõistagi peetakse taas Eesti koondise lipulaevaks paarisaeru neljapaati koosseisus Kaur Kuslap, Sten-Erik Anderson, Kaspar Taimsoo ja Allar Raja. Jaanipäeva eel Prantsusmaal Lac d´Aiguebelette´il peetud 2. MK-etapi viiendana lõpetanud kvartett läheb konkureerima 13 riigi koondisega. Starti on tulemas eelmise etapi finaalkoosseis, välja arvatud Hiina. Igal juhul on Luzerni etapp viimaseks lakmuspaberiks enne augusti lõpus toimuvaid maailmameistrivõistlusi ning meie nelik eessõudja Kaur Kuslapi juhtimisel ihkab taas finaalipääset ning saab rahule jääda ja õigel teel olemist tunnetada juhul, kui parimale ei kogune kaotust üle 5 sekundi.

Neljapaatidele toimub 3 eelsõitu, neist esimene stardib Eesti aja järgi kell 12.35.

Mida suudab olümpiakogemustega ja mitmete säravate tiitlitega pärjatud pärnakate duo Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä? Prantsusmaal oldi päris tagasihoidlikud ning parimatele kogunes kaotust oodatust enam. Ka mõned päevad tagasi toimunud Viljandi Paadimehe regatil jäädi proffidena alla selleks võistluseks kahepaati kolinud Kaspar Taimsoole ja Allar Rajale.

Eesti paari konkurente Šveitšis on 22. Teiste seas tulevad veele mullused Euroopa meistrid leedulased Mascinskas-Ritter, tiitlitega pärjatud sakslased Gruhne-Krüger, horvaatidest vennad Martin ja Valent Sinkovic, uusmeremaallased Karl ja Robert Manson jpt.

Sõudeliidu peatreener Jaan Tultsi sõnul sõltub Endreksoni ja Jämsä Luzerni tulemusest pääs Amsterdamis toimuvatele maailmameistrivõistlustele.

„Kui mehed pääsevad 11 sekka, lunastavad pileti. Kui mitte, ei luba alaliidu kriteeriumid neid eliidiga konkureerima“, oli Tults konkreetne.

Kahepaatide eelsõidud on kavas reedel alates kell 12.50. Kokku sõidetakse 4 eelsõitu.

Mõnevõrra ehk üllatuslik on uue Eesti paatkonna sünd. Nimelt viisid asjaolud ühte paati seni meie edukaima naissõudja, viimasel ajal tulemustekõveras allapoole nihkunud Kaisa Pajusalu ning paaril viimasel aastal tugeva arenguhüppe teinud tartlanna Marliis Reinkorti.

Jaan Tultsi sõnul on vajalik rutiinist väljuda ning mainitud muudatus võib olla üks tee selleni.

„Igal juhul meil mingeid ootusi paatkonnale ei ole, mis tähendab seda, et vaatame, kuidas neil läheb. Meeste seas on olnud tavapärane, et koosseise muudetakse. Aeg-ajalt on riskid end ka õigustanud“, kommenteeris Tults.

Naiste eelsõidud stardivad kell 13.10. Eesti paari vastasteks on 17 riigi paatkonnad.