MK 3: Luzern testib kahe- ja neljapaati

Vahur Mäe, toimetaja   |   6. juuli 2017, 20:54

Eeloleval nädalavahetusel toimub Luzernis Šveitsis maailmakarika sarja viimane, kolmas etapp. Eestit läheb Rotseele esindama kaks paatkonda.

Kui Jaanipäeva paiku toimunud Merevaigust Aeru regati eel plaanis sõudeliit Luzerni lähetada kolm paatkonda, selgus Leedu võistluse tulemuste põhjal tõsiasi, et algselt tiimi planeeritud Joosep Laos pole veel piisavalt löögivõimeline, et teda ühepaadil tippkonkurentsis testida. Nii jäid sõelale Oskar Kuzminist ja Kaur Kuslapist moodustatud paarisaeru kahepaat ning paarisaeru neljapaat rivistuses Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Sten-Erik Anderson ja Allar Raja.

„Kuzmin ja Kuslap liiguvad tempokalt ning on peale Raja ja Endreksoni kooslust seni paremuselt teist minekut näidanud“, arvas koondise peatreener Matti Killing kahepaadi vormi kohta.

Tallinlase Kuzmini ja viljandlase Kuslapi teekond stardib 23 paatkonna konkurentsis 7. juulil Eesti aja järgi kell 10.45 toimuvas eelsõidus, kuhu vastasteks tulevad Ungari, Austraalia, Poola ja Saksamaa esimene duo. 12 poolfinalisti sekka pääseb vaid sõidu võitja, ülejäänud teevad uue katse vahesõitudes. Kokku toimub neli eelsõitu. Medalipretendentideks on Euroopa meistrivõistluste esikolmik – Itaalia, Poola ja Šveits. Löögijõudu kujutavad endast kahtlemata ka norralased Kjetil Borch ja Olaf Tufte.

Koondise kõrgeimad ootused on taas neljapaadil. Selles koosseisus ei ole nelik varem võistlemas käinud, küll on aga kõik väga kogenud tegijad. Ainsana on olümpiamedal puudu Andersonil, kuid tal on ette näidata 2013. ja 2014. aasta maailmameistrivõistluste 5. koht.  Rio olümpial neljapaati kuulunud Andrei Jämsä teatas hiljuti, et jätab tervise säästmise ja seljavigastuse ravimise huvides selle hooaja vahele.

Kvartette läheb kahe eelsõidu peale veele 12. Kell 14.10 startivas esimeses eelsõidus lähevad lisaks Eestile võistlema Holland, Indoneesia, Suurbritannia, Poola ja Uus-Meremaa. Teises sõidus stardivad Leedu, USA, Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia ja Norra. Mõlemast sõidust liigub A-finaali võitja. Kõik teised langevad laupäeval toimuvasse vahesõitu.

„Liigume kenasti ja paneme lootused finaali pääsule. Kuna jätsime eelmise MK-etapi vahele, pole meil kõige selgemat teadmist, mida konkurendid on teinud. Usun, et võrreldes Euroopa meistrivõistlustega oleme veidi paremad“, märkis Killing optimistlikult.

Luzerni MK-etapist saab reaalajas ülevaate veebisaidilt worldrowing.com. Otseülekanne edastatakse samas 9. juulil toimuvatest A-finaalidest.

Koondise tänavuse aasta peaeesmärgiks on edukas esinemine Floridas septembri lõpus startivatel maailmameistrivõistlustel.