MK 3: mõlemad Eesti kahepaadid poolfinaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. juuni 2012, 18:35

Täna startis Saksamaal Münchenis sõudmise maailmakarikasarja 3. etapp. Kui hommikul olid kavas eelsõidud, siis juba pärastlõunal sõudsid väiksemad paadid taas finaali pääsemise nimel, sedakorda vahesõitudes.

WRCup_logo_2012Mõlemad Eesti paatkonnad – paarisaeru nelja-ja kahepaat esimesest ringist otse ei kvalifitseerunud ning pidid pürgimist jätkama. Paarisaeru kahepaatide võistlusklassis andis sõudeliit loa startida nii Vladimir Latinil-Kaur Kuslapil kui ka Joosep Laosel-Artur Maieril. Seda selleks, et selguks Eesti värvid Londonis olümpiaveele viiv paar.Varasemalt on kokku lepitud, et katsevõistlused toimuvad mitmel jõuproovil ning sõidetakse kahe võiduni. Kui Latinil-Kuslapil juba on kirjas Eesti karikavõistluste võit, siis täna MK-etapil kahes sõidus näidatud üleolek koduste konkurentide suhtes annab selge eelise neile (arvesse läheb MK-regati lõppkoht). Nimelt sõudsid mõlemad Eesti paadid vahesõidus, mille võitis ajaga 6.34,82 Suurbritannia (Lucas-Townsend) Latini-Kuslapi (6.39,15) ning Maieri-Laose ees (6.44,73). Vahesõidu viimasteks jäid Mehhiko sõudjad (6.49,82). Esimesed kolm pääsesid homme sõidetavatesse poolfinaalidesse.

Maier-Laos stardivad kell 15.05, vastasteks Saksamaa, Sloveenia, Norra, Leedu ja Suurbritannia. Latin-Kuslap saavad homme näidata oma taset kell 14.12 startivas vahesõidus, kus rivaalideks on Austraalia, Prantsusmaa, Argentiina, Uus-Meremaa ja Saksamaa 2. Mõlemast poolfinaalist lähevad finaali kolm esimest.

Eesti paarisaeru neljapaat, kes täna jäi eelsõidus kolmandaks, stardib vahesõidus kell 16.15, vastasteks Tsehhi, Austraalia, Prantsusmaa ja Uus-Meremaa.