MK 3:Münchenis stardis neljane ja kahepaadid

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. juuni 2012, 04:14

Täna, 15. juunil stardib Saksamaal Münchenis hooaja viimane, 3. maailmakarikasarja etapp, mis paljudele sõudemaadele on ka Londoni olümpiaregati katsevõistluseks ning peaprooviks, tuues võistlusveele end konkurentidega võrdlema suure osa medaliihkajatest.

WRCup_logo_2012Suured lootusted on Münchenis Eesti paarisaeru neljapaadil koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä. Nelik stardib eesti aja järgi kell 14.10 teises eelsõidus. Võitjapaatkond kvalifitseerub finaali, teised saavad uue võimaluse vahesõidus.

Eesti vastasteks on Tsehhi ja Itaalia teised koosseisud, kelle jaoks München on ka oma maa katsevõistluseks. Stardis on Prantsusmaa, mullune MM-medallist Saksamaa ning alati tugev Suurbritannia.

2012_MK_3_M4x_treeningul
Eesti neljapaat treeningul. Foto: Eesti neljapaadi Facebook’i fännileht

Esimeses eelsõidus on rivaalideks Horvaatia, Sveits, Austraalia, Tsehhi ja Itaalia esimesed koosseisud ning olümpiamängude eel Euroopasse saabunud Uus-Meremaa.

Paarisaeru kahepaatide tõehetk

Teatavasti kujunes nii, et Kaspar Taimsoo ja Allar Raja, kes mullu võitlesid Eestile kätte paarisaeru kahepaadi olümpiapileti, kolisid neljapaati, mistõttu saavad kaks meie sõudjat nüüd olümpiavõimaluse. Kas ihaldatud kohta väärivad narvalane Vladimir Latin ja viljandlane Kaur Kuslap või on need pärnakad Joosep Laos ja Artur Maier, võib selguda juba Münchenis. Nimelt on Eesti sõudejuhid otsustanud, et pileti saab duo, kes kogub kolmest katsevõistlusest kaks võitu. Kuna Latinil-Kuslapil juba on kirjas võit Eesti karikavõistlustelt, piisab neil Saksamaal olla omavahelises arvestuses parem, misjärel võivad noormehed Londonisse lennuks valmistuma hakata.

Loos andis Münchenis mõnevõrra ootamatu tulemuses, sest mõlemad meie paatkonnad on sattunud ühisesse, kell 11.35 startivasse esimesse eelsõitu, vastasteks sloveenid Iztok Cop-Luka Spik, Prantsusmaa duo Cedric Berrest-Julien Bahain ning Saksamaa teine koosseis. Poolfinaali pääsevad kolm paremat, ülejäänud jätkavad vahesõitudest.