MK-etapp Bledis: ei midagi rõõmustavat

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. mai 2015, 10:31

Sõudmise maailmakarikasarja 1. etapil Sloveenias Bledis on pühapäev finaalsõitude päralt. Eelnevad etteasted – eelsõidud või poolfinaalid – ühelegi Eesti paatkonnale edu ei toonud ning finaaliuks jäi suletuks.

Nii meie paarisaeru neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Tõnu Endrekson ja Alla Raja, kui ka kogenum paarisaeru kahepaadi tandem Andrei Jämsä-Kaur Kuslap sõudsid pühapäevases B finaalis, kus jagunesid kohad alates seitsmendast. Noor ja vähekogenud Geir Suursilla-Joosep Laose kahepaadikooslus lõpetas võistlemise juba eelringis, piirdudes ühe sõiduga.

Neljapaatide konkurents on Bledi MK-l jäänud hõredaks, sest starti tuli kõigest kaheksa ekipaaži. Eesti paatkonnal jäi laupäevases eelsõidus napilt finaalikohast puudu, mistõttu kukuti B-finaali, kuhu vastaseks tuli vaid Horvaatia.

2015 MK 1 Bled M4x eelsõit Fred Killingu foto
Neljapaat laupäevase eelsõidu stardis

Selles sõidus Eesti rivaalidele võimalust ei andnud ning võitis 5.58,75ga Horvaatia 6.09,29 vastu. Kokkuvõtvalt annab tulemus Eestile üldarvestuses 7. koha.

Koondise peatreener Matti Killing võrdles meeskonna etteastet eelmistega ega jäänud sugugi rahule. „Stardist väljumine oli mõnevõrra parem ja kiirem, ent distantsiosa tehnilise poolega ei jää ma endiselt rahule. Sõidus oli liialt vähe vabadust, täpsust, kokkusõitu”, loetles juhendaja järjest faktoreid, mis Eesti mehi kammitsevad.

Jämsä ja Kuslapil oli tõsine tööpäev, sest B-finaali vastaseid oli 5: Hiina, Holland, Egiptus, Ungari ja Iisrael. Mitte kordagi ei suutnud eestlased distantsi jooksul ühtki konkurenti edestada ning sõudsid 6. kohal. Siiski saab tunnustada nende lõpuponnistust, sest viimased 500 meetrit läbisid nad 4. ajaga.

2015 MK 1 Bled M2x Kuslap Jämsä eelsõit Fred Killingu foto
Kuslap – Jämsä Bledis

B-finaali võitis ja kokkuvõttes 7. koha saavutas Holland 6.25,26ga. Järgnesid Ungari (6.28,91), Iisrael (6.29,76), Egiptus (6.29,80) ja Hiina (6.37,32). Jämsä-Kuslap said tulemuseks 6.37,32, mis kokkuvõttes andis MK-arvestuses 12. koha.

Treener Killing märkis, et edenemise märke oli raske märgata. „Ikka väga ebastabiilne. Hetkel ei ole ma meestelt endilt veel kommentaare jõudnud küsida, sest tegeleme Eestisse mineva paaditreileri komplekteerimisega. Nagu laupäeval ütlesin, kutsun Pärnus kokku nõupidamise, kust sünnivad edasised otsused”, teatas Killing.

29.-31. mail Poznanis toimuvate Euroopa meistrivõistlusteni on jäänud kolm nädalat. Tugeva ajalise surve tõttu võivad koondist puudutavad otsused, muuhulgas paatkondade koosseisud, saada selgeks eeloleval nädalal.