MK 3: Meeste neljapaat võitis hõbemedali

Robert Väli   |   13. juuli 2014, 12:00

Foto: Fred Killing, Robert Väli

Pühapäeval, 13.juulil toimunud sõudmise maailmakarikasarja 3. etapi finaalidepäev Luzernis pakkus Eesti koondise pöidlahoidjaile üdini meeldivaid emotsioone, sest meeste paarisaeru neljapaat kinnitas hõbemedali võitmisega läheneva MM-i eel , et neidki võib pidada medalinõudlejaks.

2014 World Rowing CupJuba reedeses eelsõidus tehtud kena etteaste andis tunnistust, et napilt rohkem kui pool kuud pärast Prantsusmaal toimunud MK-sarja etappi ollakse jõudsalt vormikõveral tõusuteel ning treener Matti Killingu käik, millega ta andis Kaspar Taimsoole eessõudja postilt puhkust, on end igal juhul õigustanud.

Täna mindi finaali sõitma pingevabalt – selles oli oma tugev osa ka päev varem toimunud poolfinaalil, mis lähimate jälitajate ees soliidse eduga võideti.

2014 MK III M4x medaliootel

Finaalis rivistusid meie kvarteti konkurentidena üles Saksamaa, Suurbritannia, Uus-Meremaa, Poola ja USA. Kui eestlased ning medalinõudlejatest britid alustasid pigem rahulikult, siis Saksamaa, vastupidiselt, startis maruliselt. 500 meetrit hiljem oli pilt muutunud ning meie nelik ja Inglismaa olid haaranud juhtohjad.

Kaasahaarav sõit pakkus pinget lõpumeetriteni, tuues ajaga 5.50,99 võidu siiski kogenumatele brittidele. Võitjapaatkonda kuulusid Sam Townsend, Charles Cousins, Thomas Graeme ja Peter Lambert.

2014 MK III M4x medal 2

Üle poole distantsist juhtinud Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap võitsid tulemusega 5.52,37 2. koha ning kolmandaks platseerusid 5.54,73ga USA (Whelpley, Graves, Graves, Dann). Finaali tagumise poole kujundasid Uus-Meremaa (5.55,08), Poola (5.55,32) ja Saksamaa (5.57,73).

Luzerni –etapi hõbemedal augusti lõpus toimuvate maailmameistrivõistluste eel lubab meeskonnalt tiitlivõistlustelt taas loota finaalipääset ning kõikide asjaolude kokkulangemisel ehk veel ka enamat. Šveitšis toimuvat etappi hinnatakse erinevate maade koondiste poolt kui maailmameistrivõistluste eelset peaproovi ning need, kes soovivad napilt kuu hiljem tegusid teha, peaksid igal juhul Luzernis juba pildile pääsema.

 

Neliku juhendaja Matti Killing hindas hoolealuste etteastet mõistagi kõrgelt, kuid arvas, et tippvorm on tulekul ning see rihitakse loomulikult tiitlivõistlusteks. Lisaks kinnitas ta, et eessõudjale lühiajalise puhkus andmine tugevdas meeskonda nii vaimselt kui füüsiliselt.
“Tänane minek oli võimas, vaid lõpus jäime jõunäitajate poolest tugevamatele brittidele alla. Oleme maailmameistrivõistlustel medalivõimeline paatkond ning tahame peale Luzerni veel mõmevõrra paremaks saada”, märkis silmnähtavalt rahuolev Killing.

Varasemalt on treener hinnanud, et tugevate treeningstartidena kasutatakse ära Balti ja Eesti meistrivõistluste poolt pakutavaid võimalusi.

Äsja lõppenud võistlusega kogutud 6 punkti tagas Eestile MK-sarja üldarvestuses Lõuna-Aafrika Vabariigi järel 18. koha, mida jagati koos Venemaaga. Sarja üldvõit kuulub Suurbritanniale, Uus-Meremaa ja Austraalia ees. 

2014 MK III M4x medal 1