MK 3: Neljapaat võitis poolfinaali ja tagas pääsu finaali

Robert Väli   |   12. juuli 2014, 12:59

Foto: Fred Killing

Äsja lõppesid paarisaeruliste neljapaatide poolfinaalid. Eesti meeskond startis  II poolfinaalsõidus, juhtis algusest lõpuni ning võitis ajaga 5.45,80. Esimese poolfinaali võitis Suurbritannia ajaga 5.45,72.

2014 World Rowing CupI poolfinaali lõpujärjestus: 1. Suurbritannia, 2. Saksamaa, 3. USA, 4. Itaalia, 5. Austraalia, 6. Kanada.
II poolfinaali lõpujärjestus: 1. Eesti, 2. Uus-Meremaa, 3. Poola, 4. Holland, 5. Tšehhi, 6. Sloveenia

Neljapaat rivistuses Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap on kindlasti senise hooaja käiguga rahul, kuna on maailmameistrivõistluste eel tõusnud arvestatavasse vormi, jäämata seejuures grammigi võrra maha paadiklassi absoluutsest ladvikust.

Kui Jaanipäeva paiku Prantsusmaal toimunud MK-etapil otsustas neliku treener Matti Killing, et õige on anda eessõudja Kaspar Taimsoole viivukene puhkust ning asendas kogenud atleedi noorukese Kaur Kuslapiga, siis tabas ta naelapea pihta, sest meeskond sai loodetud uut hingamist tõhusalt juurde.

Täna oli Taimsoo taas vanal ametipostil tagasi ning dikteeris neljapaatide poolfinaali viisil, mis ei lubanud konkurente kordagi endale päris lähedale, st mööduda.

Meie nelik lõpetas poolfinaali ajaga 5.45,8 kindla liidrina, jättes selja taha Uus-Meremaa (5.46,3), Poola (5.49,47), Hollandi (5.51,89), Tsehhi (5.52,59) ja Sloveenia (5.54,8).

Kui Eesti, Uus-Meremaa ja Poola sõidavad pühapäeval kell 14.48 startivas finaalis, siis ülejäänud sõuavad B finaalis kohtadele 7-12. Tänasest esimesest poolfinaalist murdsid finaali päeva parima ajaga taganud Suurbritannia (5.45,72), Saksamaa (5.46,93) ja USA (5.47,38).

Paatkonna juhendaja Killing kiitis hoolealuste etteastet ning märkis, et eesmärk sõit võita, sai täidetud kriitilist finišispurti kasutamata.

„Nii öelda turbot me lõpus peale ei pannud ning grammi võrra on ka varu. Saadud enesekindlus ning hea stardipositsioon (Eesti paatkond stardib kas 3. või 4. veelt – V.M) lubavad meil pingevabalt võitlema minna. Kaspar eessõudjana on leidnud uue hingamise ning teisalt Allari kogemused ning noorte kolleegide julgus on need edutegurid, millele loodan“, võttis Killing kokku.

Medalivõimelise Eesti kvarteti etteastet põnevas finaalis saab jälgida otseülekandes www.worldrowing.com vahendusel.

2014 MK III M4x poolfinaal
Neljapaat poolfinaalis ca 1250m peal

Ülejäänud paatkonnad kahvatud

Meeste paarisaeru kahepaat koosseisus Tõnu Endrekson-Andrei Jämsä on läbinud töise ettevalmistustsükli, kuid ei ole saanud paati tipptasemel liikuma. Luzerni-etapp pidi saama ka MM-ile pääsemise katsevõistlusteks ning vähemalt 11. koht viinuks mehed augusti lõpus Amsterdamis starti. Kahjuks lõppes pärnakate MK-etapp sisuliselt juba avapäeval, mil poolfinaali ei pääsetud, veel enam, ka C finaali mitte, vaid langeti nõrgimasse ehk D finaali. Seal võisteldi täna koos Lõuna-Korea duoga, keda küll ajaga 6.45,51 võideti. Samas, üldkokkuvõttes jäädi Šveitšis vaid 19. kohale, mis välistab varasematel aastatel mitmete tiitlitega pärjatud meeste osalemise tänavustel maailmameistrivõistlustel.

Naiste samas paadiklassis esindab Eestit mõnevõrra üllatuslik koosseis – Kaisa Pajusalu ja Marliis Reinkort. Tartlanne Reinkort on täiskasvanute tippvõistlustel uus nimi ning arvestades Kaisa Pajusalu mõõnaperioodi ühepaadil ning Reinkorti tugevat arengut, leidsid sõudejuhid ja nägid vajalikuna, et rutiinsest tööst on vaja välja tulla ning näha, kuidas vastsündinud kahepaadi käsi võiks käia.

Duo mõistagi poolfinaali ei pääsenud, kuid sai võimaluse kaasa lüüa C finaalis, kus osales 4 paatkonda. Sõidu tulemusega 7.22,63 võitsid austerlannad Farthofer-Puehringen. Teisena, kokkuvõtvalt võistluste 14. kohal lõpetasid Pajusalu-Reinkort (7.28,58). Neile järgnesid Bulgaaria (7.29) ja Iisraeli duod (7.39,13).