MK-sari stardib sel nädalavahetusel

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. mai 2010, 00:00

38 rahvust, 281 paati, 656 sportlast – 2010. aasta rahvusvahelise sõudehooaja avavõistluseni, I MK-etapini, mis toimub Sloveenia linnas Bledis, on jäänud loetud päevad.

MK_logo

Ühepaatide stardinimekiri (seisuga 26.05)
Paarisaeru kahepaatide stardinimekiri (seisuga 26.05)

Vahetult peale Eesti karikavõistlusi toimunud Eesti Sõudeliidu juhatus kinnitas Bledi sõitva riigi sõudekoondise, kuhu kuuluvad kolm ühepaati ning kaks paarisaeru kahepaati, eesotsas mullu MM-pronksi võitnud Kaspar Taimsoo ja Allar Rajaga.

Meeste ühepaate on üles antud 29, sh. teevad kaasa kolm Eesti sportlast. Kõrgeimate lootustega lähevad võistlustulle Andrei Jämsä ja Tõnu Endrekson, kes pidasid läinud nädalavahetusel maha tulise duelli Eesti kaarikavõidu nimel. Siis jäi peale noorem mees, Jämsä, seda küll vaid mõne kümnendiksekundilise eduga. Samas on Endrekson varasemalt maininud, et viimane aeg on vanust silmas pidades proovida ühepaati ning sõidab MK-etapile teadmisega, et koht finaalis oleks suur õnnestumine.


Andrei Jämsä                                               Foto: -ETV

Parasjagu Riia lennujaamas Bledi lennu väljumist oodanud Jämsä avaldas lootust, et suudab korraliku sõidu teha. 
 “Olen väga tugevalt harjutanud ja tunnen hea vormi lähedust. Lähen võitlema koha eest finaalis”, poetas Jämsä saladuseloori oma plaanidelt.

Treeningpartner Endrekson lisas, et ka tema loodab avavõistluselt palju ning on harjutanud teadmisega, et tänavu võiks olla tema esimene rahvusvaheline hooaeg ühepaadil. Endreksoni jaoks tähendaks ideaalset õnnestumist koht finaalis.

Starti läheb ka kolmas koondislane, Igor Kuzmin, kes Eesti karikal kaotas kahele paremale küll ligi 15 sekundiga, kuid vaatamata sellele võiks C-finaali, 18 parema hulka jõudmine, olla tema jaoks reaalne.

Tuntud rahvusvahelistest nimedest on ühepaadil starti tulemas austerlane Ralph Kreibich, tsehh Ondrej Synek, britt Alan Campbell, sakslane Marcel Hacker, norralane Olaf Tufte, uusmeremaalane Mahe Drysdale ning rootslane Lassi Karonen.

Sensatsioon – Cop ja Tufte ühes paadis

Meeste paarisaeru kahepaatide võistlusklassis tuleb starti 21 paatkonda, sh. ka kaks sini-must-valget – Eesti 1 ehk Kaspar Taimsoo ja Allar Raja ning Eesti 2, kuhu kuuluvad hooaja alguses kokku istunud ja kohe suhteliselt head minekut näidanud Vladimir Latin ja Valeri Prosvirnin. Veel enne Eesti karikavõistlusi polnud lõplikult selge, kas duo MK-starti lubatakse, kuid väga edukalt kulgenud kodune võistlus pani Eesti Sõudeliidu juhtkonda lõplikult rohelist tuld näitama.

Raja-TaimsooKaspar Taimsoo ja Allar Raja mullu hilissügisel Uus-Meremaa laagris.     Foto: Matti Killing

Kahepaatide konkurents tõotab tulla äärmiselt pingeline, sest lisaks teada-tuntud tegijatele teevad kaasa mitmed uued koosseisud. Kõige enam kõneainet on pakkunud Norra-Sloveenia segaduo Iztoc Cop-Olaf Tufte. Rahvusvahelised võistlusreeglid lubavad koosseise moodustada ka klubide baasilt ja kuna Bledis säravale karjäärile punkti panev kolmekordne OM-medallist Cop on oma igirivaali Tufte koduklubi, Hortensi sõudeklubi, liige, saabki intriigi pakkuv mõte teoks. Tähelepanu väärib kõnekas fakt, et Bledis teeb kahekordne olümpiavõitja Tufte kaasa ka ühepaadil.

Starti on tulemas ka brittide duo, küll mullusega võrreldes muutunud koosseisus – Matthew Wellsi paarimeheks on Stephen Rowbothami asemel Marcus Bateman.

Märkida tasub kindlasti tsehhide Petr Vitaseki-Jakub Houska ning Shveitsi paari Andre Vonarburgi-Florian Stoferi osalemist.

Maailmakarikasari stardib reedel, mil peetakse eel-ning vahesõidud. Finaalid sõidetakse pühapäeval, 30. mail.

MK-sarja on otseülekandes võimalik jälgida siit!