MM 4.päev: kahepaatide jaoks selgub tõde

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. aug. 2014, 08:03

Foto: Martin Absalon

Amsterdamis toimuvatel sõudmise maailmameistrivõistlustel on täna vahesõitudes kaasa tegevate Eesti kahepaatide jaoks tõehetked. Kas saadakse B finaali või langetakse teise ešeloni – kõik saab selgeks õhtupoolikul.

2014 WRCh Amsterdam logoMeeste paarisaeru kahepaadil on võistlustules staažikad ning teenetega Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä. Paar oli eelsõidus viies, näidates üsna tagasihoidlikku taset ning läheb Eesti aja järgi kell 16.52 kolmandas vahesõidus edasipääsu nõudlema. Rinda tuleb pista Ungari, Argentiina, Suurbritannia ja Serbiaga. Poolfinaali 12 parema sekka pääseb 2 paremat, teised langevad vahesõitu, kus selgitatakse C finaali pääsejad.

Tõnu Endrekson märkis, et vahesõit tuleb keeruline. “Vastased, eelkõige Suurbritannia ja Serbia, on väga kõvast puust. Vahesõidust tuleb pigistada välja viimane ning pean meie võimalusi poolfinaali jõuda reaalseks”, avaldas Pekingi olümpiahõbe.

Ühiselt tiitlivõistluste debüüti tegevatel Marliis Reinkortil ja Kaisa Pajusalul on vahesõit ees kell 17.20, vastasteks Iirimaa, USA ja Rumeenia. Edasipääsusüsteem on sama, mis meeste puhul.

2014 Endrekson-Jämsä MM-i eel Pärnus Foto M.Absalon

Poolfinaalid sõidetakse reedel, 29. augustil.

Neljapäeval sõuab poolfinaalis Eesti paarisaeru neljapaat. Täna selguvad kell 14.31 ja 14.39 startivates vahesõitudes kõik vastased ning loositakse poolfinaalide rajad.